Szaradziarskie fraszki

Seria: Biblioteczka „Rozrywki”
Wydawnictwo: Spółdzielnia „Rozrywka”
poezja
reptar

Nad zadaniami szaradziarskimi ciąży klątwa jednorazowości: rozwiązana zagadka przestaje być atrakcyjna. Szansę wyłamania się z tej prawidłowości mają jedynie pewne zadania wierszowane – te, które dzięki swoim walorom literackim potrafią zapewnić czytelnikowi przyjemność również podczas ponownej lektury. Do tej kategorii z pewnością można zaliczyć zebrane w niniejszym tomiku szaradziarskie fraszki Barbary Sudoł. (…) O powodzeniu publikowanych tu zadań w dużej mierze decyduje ich lekkość, potoczystość i wdzięk. (...) Nie bez znaczenia jest też umiejętność spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość – czasem krytycznego, czasem z ironią, a kiedy indziej z odrobiną zadumy. (ze wstępu Adama Sumery)

źródło opisu: http://www.rozrywka.waw.pl/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!