Kogutek Ziutek w Warszawie

Seria: Bajki o kogutku Ziutku
Wydawnictwo: Skrzat
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
andrucik

Kogutek Ziutek, wraz z przyjaciółmi z Komyszy, wyrusza w nową fascynującą podróż, tym razem do stolicy Polski - Warszawy. Wesoła gromadka pod opieką przewodnika zwiedzi Rynek Starego Miasta i Zamek Królewski, spędzi niezapomniane chwile na koncercie afrykańskiego zespołu na Stadionie Narodowym i uda się na ciekawy spektakl do Teatru Lalek. Co jeszcze uda się zobaczyć przyjaciołom i kim okaże...

Co jeszcze uda się zobaczyć przyjaciołom i kim okaże się tajemnicza osoba, która wysłała zaproszenie Ziutkowi? Sprawdźcie koniecznie!

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl/

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl/

DomowaKsięgarnia | 2017-12-11

Seria o Kogutku Ziutku to fantastyczna wierszowana historia o chwackim koguciku, który pragnie poznawać świat. Idealna do czytania, nie tylko przed snem, dla dzieci od trzeciego roku życia.

Jego rodzinna wieś Komysze jest przytulnym, ale nieco zbyt małym miejscem dla Ziutka, którego ciągnie w świat. Jego przygody opisane są w kilku odrębnych książeczkach, tworzących zamknięte historie.

Opowieści o wyczynach kogutka są nie tylko bardzo zabawne i ciekawe. Pozwalają dziecku poznawać różne formy spędzania czasu, a także przyswoić wiedzę na temat poszczególnych regionów Polski. I tak maluchy dowiadują się o tym, że Warszawa jest stolicą Polski, a symbolem miasta jest syrenka. Są też małe aluzje do współczesnych wydarzeń, jak na przykład problemy z zadaszeniem stadionu narodowego.

Dzięki tym książeczkom dzieci nie tylko dowiedzą się wiele o naszym pięknem kraju, ale też poszerzą swoje słownictwo. Autorka dba bowiem o wysoki poziom tworzonych przez siebie wierszowanych...

andrucik | 2016-12-26
Na półkach: Przeczytane, Półeczka A