Kogutek Ziutek. Z kurnika w świat

Skrzat
Kogutek Ziutek lis zwierzęta wieś gospodarstwo przygoda
literatura dziecięca
Kogutek Ziutek lis zwierzęta wieś gospodarstwo przygoda

Seria o Kogutku Ziutku to fantastyczna wierszowana historia o chwackim koguciku, który pragnie poznawać świat. Idealna do czytania, nie tylko przed snem, dla dzieci od trzeciego roku życia.

Jego rodzinna wieś Komysze jest przytulnym, ale nieco zbyt małym miejscem dla Ziutka, którego ciągnie w świat. Jego przygody opisane są w kilku odrębnych książeczkach, tworzących...

Barbara Sudoł to autorka serii o Kogutku Ziutku. ,,Kogutek Ziutek. Z kurnika w świat" to jedna z pierwszych książeczek o tym bohaterze.

Kogut z kurą wyczekiwali w Komyszach pojawienia się swoich ośmiu dzieci. Jeden chłopiec przyszedł na świat przed czasem. Nazwali go więc po dziadku Ziutkiem. Z niecierpliwością całą rodziną czekali na pojawienie się reszty...

Pewnego razu w kurniku zapanowała ogromna radość, jedno z ośmiu jajek pięknej kurki zaczęło pękać. Pokazał się śliczny, mały, żółty kurczaczek, który został nazwany Ziutek, po dziadku. Maluch już od początku był niesamowicie ciekawy świata, bardzo gadatliwy i jeszcze bardziej dociekliwy. Wszyscy mieszkańcy podwórka od razu zapałali do niego sympatią :)

Tak mijały dni,...

• Skrzat