Czupiradło

Seria: Przeczytaj, to Ciekawe
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Opowiadanie o wiecznie rozczochranej dziewczynce o imieniu Marysia, która różni się od swoich rówieśników nie tylko wyglądem, ale i zachowaniem.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: google

Lato, słońce, morze, las, zwierzęta, wakacje, dzieci, zabawa. Wydawałoby się, że cóż więcej potrzeba do szczęścia. A jednak! Okazuje się, że nie wszyscy potrafią docenić piękno środowiska naturalnego i potrafią mocno dokuczyć tym, którzy się tego domagają. Tytułowa postać to kilkunastoletnia Marysia, która spotyka się ze swoimi rówieśnikami na letnim wypoczynku w nadmorskiej miejscowości. Jest wrażliwa na otaczającą ją przyrodę i pełna fantazji. We włosy wkłada pióra, na rękach i nogach nosi bransolety z żołędzi, wykonuje bukiety z ostu, jałowca i suchych gałązek, częstuje letników surojadkami, jagodami i poziomkami, robi nocne wypady do lasu. "Mieszczuchy" jej totalnie nie rozumieją i traktują jak dziwadło, wręcz wybryk natury. Wolą bawić się wg norm zwyczajowych (np. w chowanego ukrywając się za drzewem albo pod ławką a nie w koszu na śmieci jak zrobiła to Marysia) lub norm okrutnych (np. obgadując i wyśmiewając nietypowe zachowania koleżanki lub męcząc żuka w pudełku od...