Ciocia Arnika

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Katarzyna

"… Ciocia wolno chodziła po pokoju, w rękach trzymała konewkę, z której leciała woda. Lilka popędziła do kuchni, gdzie tatuś z latarką w ręku badał pusty piekarnik. - Ciocia polewa dywan konewką, a drzwi są zamknięte – wypaliła zdyszana z przejęcia. – Chodź zaraz. Tatuś nacisnął klamkę. Zamknięte. Zapukał i drzwi się zaraz otworzyły. - Właśnie skończyłam – powiedziała ciocia tak, jakby nie...

Tatuś nacisnął klamkę. Zamknięte. Zapukał i drzwi się zaraz otworzyły.
- Właśnie skończyłam – powiedziała ciocia tak, jakby nie działo się nic nadzwyczajnego. A działo się. Dywan znikł, na jego miejscu rosły kwiaty, cały klomb. Konewka stała obok na podłodze jak na ścieżce w ogrodzie.
- Och, ciociu! – wykrzyknęła Lilka. Szymek zaniemówił, a tatuś ostrożnie dotknął płatków irysa, który rósł na brzegu.
- Prawdziwe kwiaty! – szepnął zachwycony…"

Ilustrowała Anna Stylo-Ginter.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 1979

źródło okładki: zdjęcie autorskie

patiannap | 2014-06-29

Najlepsza dla dzieci, pobudza wyobraźnie, jest ciekawa i moralizatorska.

iwona | 2013-08-31

Wspomnienie dzieciństwa. Nic dodać, nic ująć.

oliwa | 2013-11-03
Anna | 2011-12-28