Rowerem przez świat w poszukiwaniu miłości z New Delhi do Borås

Tłumaczenie: Inga Sawicka
Wydawnictwo: Czarna Owca
Inga Sawicka
Ag2S

Wyjątkowa historia o uczuciu, które daje siłę. O wierze i wytrwałości w poszukiwaniu szczęścia. I o dalekiej podróży do ukochanej kobiety. Pikej przychodzi na świat w biednej rodzinie we wschodnich Indiach. Zgodnie ze zwyczajem astrolog sporządza jego horoskop: chłopiec ożeni się z muzykalną cudzoziemką spod znaku Byka. Świadomość przepowiedni towarzyszy chłopcu przez cały okres dorastania...

Pikej przychodzi na świat w biednej rodzinie we wschodnich Indiach. Zgodnie ze zwyczajem astrolog sporządza jego horoskop: chłopiec ożeni się z muzykalną cudzoziemką spod znaku Byka. Świadomość przepowiedni towarzyszy chłopcu przez cały okres dorastania również w chwilach niepowodzeń i zwątpienia.
Pewnego wieczoru, gdy rysuje portrety w centrum New Delhi, podchodzi do niego młoda cudzoziemka o imieniu Lotta. Tak zaczyna się niezwykła historia miłosna. Kiedy kobieta wraca do Szwecji, zakochany Pikej postanawia ją odnaleźć. Kupuje używany rower i wyrusza w podróż z New Delhi aż do… szwedzkiego Borås.

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

Tak naprawdę nie jest to tylko książka o miłości i podróży rowerem z Indii do Szwecji. To cała biografia indyjskiego portrecisty i malarza, który urodzony w najgorszej z możliwych warstwie społecznej, znalazł w sobie siłę by zrealizować marzenia. To opowieść o tym jak można wznieść się powyżej wszelkie ograniczenia, trudności i przeciwności losu. I owszem, książka całkiem ciekawie przedstawia Indie z jej podziałem na kasy, zróżnicowaniem, kulturą i obyczajami. Ale nie to mnie tutaj wciągnęło. Urzekł mnie natomiast sam Pikay. Ze swoją łagodnością i siłą swojego ducha. Może z naszego europejskiego punktu widzenia trochę jest facet naiwny lub wręcz infantylny, ale dla mnie właśnie jest w nim ta prostota dziecka. No a poza tym polubiłam go już za to, iż został malarzem. W końcu pokrewna dusza.

JaMajka | 2016-05-05
Przeczytana: 05 maja 2016

Opowieść o człowieku który przejechał setki mil aby spotkać swoją ukochaną i spełnić swoje przeznaczenie.
Niesamowita, wspaniała historia człowieka który mimo wielu upadków i porażek dąży do swojego celu.
Idealnie opisane Indie: kultura,zwyczaje,historia,natura i krajobrazy.
Książka wciąga od pierwszego rozdziału -które zwykle są dosyć krótkie co Mi bardzo odpowiadało i choć wiadomo jak opisane zdarzenia się zakończą trzyma w napięciu do samego końca.
Polecam wszystkim- nie tylko maniakom Indii :-)

Evia | 2018-02-25
Przeczytana: luty 2018

Bardzo fajnie napisana książka,plus zdjęcia.Klimaty Indii.. czytało się jednym tchem. Wczoraj zaczęłam,dziś skończyłam. Polecam.

Sugerowanie się blurbem z tyłu książki w przypadku tego tytułu to błąd. Tak, mamy podróż głównego bohatera z Indii do Szwecji, ale ten wątek pojawia się dopiero po przeczytaniu ok. 3/4 książki. O czym w takim razie jest pozostała część? Można powiedzieć, że to biografia głównego bohatera. To przedstawienie Indii oczami człowieka pochodzącego z najniższej możliwej kasty. Jego walki z niesprawiedliwością. To historia mężczyzny, który dzięki swojej dobroduszności zdobywa serca innych. Dopiero w dalszej części to historia człowieka, który dla miłości dokonał nieprawdopodobnych czynów, przejechał setki tysięcy kilometrów z Indii do Europy.
Historia brzmi urzekająco, ale czy taka jest też sama książka? Niestety jeśli o mnie chodzi to niekoniecznie. Styl autora sprawiał, że czytało mi się tę historię mozolnie; brakowało mi jakiejś dynamiki. Sama tematyka i obraz Indii jaki został wykreowany niezwykle mnie zainteresował ale w pewnym momencie poczułam się zmęczona sposobem opisywania...

Kaska Latak | 2016-08-23
Przeczytana: marzec 2016

No nie.... jednak nie, pomimo że przeczytałam całość ( przyznaję się, że chwilami z trudem i irytacją) jestem jednak na nie. Początek na bardzo wysokim poziomie - ukazanie Indii z jej zróżnicowaniem, podziałem na kasty i wynikającymi z tego ograniczeniami - porywająca. Zaś cała wyprawa do ukochanej, która może czeka, może nie wydawała mi się nierealna i infantylna w swym założeniu. Wiem , wiem to wydarzyło się naprawdę - co tym bardziej wpływa na moje negatywne podejście - ta część historii Pikeja po prostu jest źle napisana.

Sosnowaigielka | 2018-01-27

Kocham prawdziwe historie, w których chociaż początkowo wszystko zmierza ku nieszczęściu, później los zaczyna się odwracać. Opowieść o sile miłości, wytrwałości, o braku zrozumienia, tragicznych losach ludzi w Indiach oraz zlepku przypadków, które potrafią zmienić całe życie. Czytałam jednym tchem!

s2s | 2016-07-24
Przeczytana: 18 czerwca 2018

Czytam od kiedy pamiętam, a będzie to zaledwie kilkanaście niedługich lecz bardzo przyjemnych lat czytelniczych. Chciałabym zaproponować wszystkim ze szczerego serca tę książkę "Rowerem przez świat w poszukiwaniu miłości". Historia pełna emocji, w której miłość jest tak silna i pewna siebie, że potrafi pokonać wszystkie przeciwności losu, przemierzyć cały świat.

"Kocham, ubóstwiam, polecam. Jest wiele opinii na temat tej pozycji, nie wszystkie pozytywne lecz jak dla mnie to czytelnicza rewelacja. Dawno nie mialam książki która porwalaby mnie i zawładneła moim czasem. Jest to prawdziwa opowieść o chłopcu który wiele w życiu przeszedł a ze swoimi smutkami nie zawsze miał się z kim podzielic. Autor ukazuje ludzi bezlitosnych i zacofanych, zapewne obecnych w życiu wielu z nas. Obrazuje nam jak wygląda życie wielu ludzi z niższych kast społecznych, pokazuje jak człowiek nie raz musi zmagać się z życiem.
Główny bohater chociaż wywodzący się z grupy tzw ludzi nietykalnych, pomimo...

Ada | 2017-06-27

Bardzo polecam! ksiazka bardzo mi sie podobala, daje nadzieje, ukazuje ze jednak w tym "zlym swiecie" jest wielu zyczliwych ludzi. naszych Aniołów.

iwona | 2017-01-14
Przeczytana: 02 października 2016

KSIĄŻKA BARDZO MI SIĘ PODOBAŁA I GORĄCO POLECAM. MOŻNA SIĘ DUŻ NAUCZYĆ OD GŁÓWNEGO BOHATERA ,NIESAMOWITA DETERMINACJA W DĄŻENIU DO CELU

luszczykiewicz | 2018-08-13