Rowerem przez świat w poszukiwaniu miłości z New Delhi do Borås

Inga Sawicka Indie Szwecja miłość literatura szwedzka
literatura piękna
Inga Sawicka
Inga Sawicka Indie Szwecja miłość literatura szwedzka

Sugerowanie się blurbem z tyłu książki w przypadku tego tytułu to błąd. Tak, mamy podróż głównego bohatera z Indii do Szwecji, ale ten wątek pojawia się dopiero po przeczytaniu ok. 3/4 książki. O czym w takim razie jest pozostała część? Można powiedzieć, że to biografia głównego bohatera. To przedstawienie Indii oczami człowieka pochodzącego z najniższej możliwej kasty....

1931

Bardzo fajnie napisana książka,plus zdjęcia.Klimaty Indii.. czytało się jednym tchem. Wczoraj zaczęłam,dziś skończyłam. Polecam.

Kocham prawdziwe historie, w których chociaż początkowo wszystko zmierza ku nieszczęściu, później los zaczyna się odwracać. Opowieść o sile miłości, wytrwałości, o braku zrozumienia, tragicznych losach ludzi w Indiach oraz zlepku przypadków, które potrafią zmienić całe życie. Czytałam jednym tchem!

Bardzo polecam! ksiazka bardzo mi sie podobala, daje nadzieje, ukazuje ze jednak w tym "zlym swiecie" jest wielu zyczliwych ludzi. naszych Aniołów.

KSIĄŻKA BARDZO MI SIĘ PODOBAŁA I GORĄCO POLECAM. MOŻNA SIĘ DUŻ NAUCZYĆ OD GŁÓWNEGO BOHATERA ,NIESAMOWITA DETERMINACJA W DĄŻENIU DO CELU

Tak naprawdę nie jest to tylko książka o miłości i podróży rowerem z Indii do Szwecji. To cała biografia indyjskiego portrecisty i malarza, który urodzony w najgorszej z możliwych warstwie społecznej, znalazł w sobie siłę by zrealizować marzenia. To opowieść o tym jak można wznieść się powyżej wszelkie ograniczenia, trudności i przeciwności losu. I owszem, książka całkiem...

No nie.... jednak nie, pomimo że przeczytałam całość ( przyznaję się, że chwilami z trudem i irytacją) jestem jednak na nie. Początek na bardzo wysokim poziomie - ukazanie Indii z jej zróżnicowaniem, podziałem na kasty i wynikającymi z tego ograniczeniami - porywająca. Zaś cała wyprawa do ukochanej, która może czeka, może nie wydawała mi się nierealna i infantylna w swym...

Czytam od kiedy pamiętam, a będzie to zaledwie kilkanaście niedługich lecz bardzo przyjemnych lat czytelniczych. Chciałabym zaproponować wszystkim ze szczerego serca tę książkę "Rowerem przez świat w poszukiwaniu miłości". Historia pełna emocji, w której miłość jest tak silna i pewna siebie, że potrafi pokonać wszystkie przeciwności losu, przemierzyć cały świat.

"Kocham,...

Opowieść o człowieku który przejechał setki mil aby spotkać swoją ukochaną i spełnić swoje przeznaczenie.
Niesamowita, wspaniała historia człowieka który mimo wielu upadków i porażek dąży do swojego celu.
Idealnie opisane Indie: kultura,zwyczaje,historia,natura i krajobrazy.
Książka wciąga od pierwszego rozdziału -które zwykle są dosyć krótkie co Mi bardzo odpowiadało i...

• Indie
  • DoMo
  • ✿Posiadam- ebooki ✿
  • Lit. piękna, obyczajowa, współczesna, romanse etc
  • Książki z klimatem
  • Czekają w kolejce