Namiętna obecność

2013-01-01
9788393611942
poradnik świadomość namiętność

Okładka książki Find Frida Laura Callaghan, Catherine Ingram
Find Frida Laura Callaghan, Ca...

Jesteśmy zagubieni w ciągłym poszukiwaniu. Ciągle czegoś szukamy, zamiast rozejrzeć się dookoła, zwrócić uwagę na to co jest. Docenić, że mamy tak wiele. Ta książka to przewodnik, który pokazuje jak żyć świadomie, w zgodzie ze sobą. Jak przebudzić swoją świadomość? Czytając „Namiętną obecność”. Autorka przekazuje zdobytą wiedzę, uzupełniając ją własnymi doświadczeniami. Tylko w ciszy może zrodzić się coś genialnego.
„Cisza jest żywiołem, w którym kształtują się rzeczy wielkie”.
Autorka dokładnie i wyczerpująco przedstawia czym jest przebudzona świadomość. Opisuje czym jest samotność, spokój, wrażliwość. Każdy z nas ma swoją unikalną, wyjątkową ścieżkę, którą podąża we wszechświecie. Musimy przejść przez wiele załamań, swoistych tornad, cierpienia, aby móc doświadczyć przebudzenia. Musimy zrozumieć uczucia i pozwolić sobie na ich odczuwanie, żeby otworzyć się na wspaniałości jakie oferuje nam świat. Empatia rodzi się właśnie z tych „złych” uczuć, których doświadczamy. Zarówno złe jak i dobre odczucia są częścią naszego życia, jeśli to rozumiemy otwieramy się na wszystko. Żyjemy i kochamy w pełni, nie zamartwiając się niczym. Kiedy źle definiujemy emocje, wpadamy w pułapkę, która każe nam cierpieć lub walczyć z negatywnymi emocjami, przez co popadamy w jeszcze większe zagubienie i smutek. Wierzymy, że coś jest nie tak i trzeba to naprawić. Jedyne co musimy naprawiać to swoją świadomość, dopuścić do głosu to, co domaga się zostać wysłuchane. Jeśli pozwolimy każdemu doświadczeniu i każdej emocji się uwolnić, przeżyć i odczuć w pełni, to wszystko zniknie.
Ta książka zawiera również dużo cytatów, które w połączeniu z tym co przekazuje autorka, stają się drogowskazem. „Namiętna obecność” dosłownie otwiera oczy i serce. Autorka w tak prosty i przyjazny sposób przekazuje swoją wiedzę, że zaczynamy dostrzegać to, co wcześniej było dla nas niewidoczne. Zapominamy, że autentyczność jest tym, co nas prowadzi, za bardzo przejmujemy się tym co pomyślą inni. Musimy mieć odważne serce, aby kierować się tylko własnymi intencjami, a dzięki temu osiągniemy sukces. Zmiana jest nieodłącznym elementem naszego życia, dlatego musimy nauczyć się dostrzegać piękno wszędzie.

We współpracy barterowej z wydawnictwem „Biały Wiatr”.

• Przeczytane książki 2022
  • Insta polecajki
  • Nie ma na kundelku

Dodaj cytat z książki Namiętna obecność