Znudzony pan młody

Seria: Najpiękniejsze Miłości
Wydawnictwo: Amber
The Bbored Bridegroom
Lost_in_hours

Lukrecja przeniosła się bliżej kominka i zapatrzyła w ogień. Markiz tymczasem wyciągnął z kieszeni prezent dla swej narzeczonej - pierścień wysadzany diamentami. - Jestem zaszczycony, ze zgodziłaś się zostać moją zoną. Zrobię wszystko, abyś była szczęśliwa. - Ja biorę na siebie trudniejszy obowiązek markizie. Chcę uchronić pana od nudy! mam nie tylko zapobiegać ziewaniu, lecz także dbać by inni tego nie zauważyli - powiedziała kpiąco.

źródło opisu: Amber, 1992

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Mayka | 2019-03-12
Przeczytana: 12 marca 2019

Przełom XVIII i XIX wieku w Anglii to czas rewolucji przemysłowej, w której skład wchodziły liczne zmiany technologiczne, gospodarcze, społeczne i kulturalne. Jednak przemian w sposobie rozumienia instytucji małżeństwa widać nie było. Arystokratyczne rody, szczycące się swoją nienaganną historią i czystą krwią, starały się poślubiać tylko równych sobie pozycją. Związki zawierane z miłości, choć czasem się zdarzały, były traktowane, jako coś dziwnego, wręcz niemoralnego, dlatego właśnie większość par kojarzona była przez swoje rodziny. Tak właśnie o swoim przyszłym małżonku, którego wybrał dla niej ojciec, dowiedziała się Lukrecja.

Hedley’owie, dzięki sprytowi głowy rodziny, który pomagając pewnemu arystokracie poprzez liczne pożyczki, doprowadził w końcu do tego, że ten przepisał na niego część swoich ziem, zamieszkali w Dower House należącym do posiadłości Merlyn. Jak słusznie przewidział ojciec dziewczyny po śmierci starego markiza, jego syn, postanowił odzyskać to, co zostało...

Ewelynn | 2016-03-31
Przeczytana: 31 marca 2016

Czyta się szybko i przyjemnie dialogi są interesujące jednak jak w poprzedniej książce autorki brakło mi stopniowego zakochiwania i bliskości cielesnej między bohaterami. Autorka teoretycznie opisywała ich relacje ale nie można było wczuć się w te postacie i poznać całkowicie ich sposobu myślenia. Markiz to jak zwykle bywa w romansach diabelnie przystojny mężczyzna i zdecydowany charakterze oraz ulubieniec elity. Lukrecja piękna jedynaczka z bardzo bogatego domu (jej ojciec kupił część rodowej zmieni Markiza) która jest jedyną spadkobierczynią po ojcu. Jedyna co mogę jeszcze zdradzić to część akcji rozgrywa się we Francji.