Jak Krecik sprawił sobie spodenki

Cykl: Krecik
Wydawnictwo: Grafag
Anna Janczyszyn

Oto jedna z bardzo znanych i pełnych uroku książeczek, opowiadająca o tym, że jeśli wszyscy połączą swoje wysiłki, rzecz musi się udać. Krecik marzy o pięknych błękitnych spodenkach. Ale sam nie umie ani tkać, ani skroić, ani szyć i farbować płótna. Prosi więc o pomoc swoich przyjaciół: raka, trzciniaczka, bociana, jeża, pajączki i mrówki. Nikt nie odmawia mu pomocy - i wkrótce uradowany Krecik może paradować w nowych spodenkach.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: google

książek: 2008
palalela | 2019-07-01
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 01 lipca 2019

Ile się trzeba narobić, żeby sprawić sobie spodenki! Krecik do sklepu nie pójdzie, dlatego przy pomocy innych zwierząt najpierw organizuje niebieski materiał, później jego przycinanie i zszycie. To świetna historia i o tym, jakie zwierzęta mieszkają na lace, i o pracy, jaką trzeba wykonać, żeby stworzyć ubranie. Jestem na tak.