Chwile Uniesienia

Wydawnictwo: Goneta.net
9788362041237
literatura piękna
Yevoni

"Chwile uniesienia” — to kolejny wspaniały album z wierszami pana Antosika tym razem okraszonymi pięknymi zdjęciami autorstwa pani Lidii Grzelczak. Pan Antosik ma ogromny talent pisarski i doskonale dobiera współpracujących z nim grafików czy fotografów. Obrazy w niniejszym albumie zrobione gdzieś w opuszczonej fabryce czy domu dodają uroku słowom odzwierciedlającym skondensowane myśli pana Antosika w postaci pięknych wierszy. Wszystkie dotyczą motywu przewodniego, zawartego w tytule niniejszego Tomiku. Są to uchwycone chwile uniesienia odczuć różnych, opowiadające nie tylko o miłości. Mimo, że Pan Antosik określa swoje wiersze jako monotematyczne, nie należy się tym sugerować. Poezja charakteryzuje się przecież subiektywnością i to z dużym rozmachem, który widać i u Pana Antosika, bo w końcu „Od środka od samego centrum/Jak krew płynie aż po koniuszki palców/Z najdalszych czeluści mego jestestwa”. Ale ma też wiarę w człowieka, co dziwne w przypadku młodych poetów, piszących takie wiersze, jak „Czarny Anioł” i „Nie wierzę w siebie”. Napisał jednak, że „Człowiek jest jak świecy płomień/Daje blask i oświeca drogę/Porywa szare tłumy by szły za nim/Daje nadzieje tym, którzy ją stracili”. Wierszy, jak w każdym tomiku nie można czytać tylko raz. Wielokrotne powracanie do nich rzeźbią się same w naszych myślach, nabierając kształtu czystego kryształu.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/17879592-chwile-uniesienia

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/17879592-chwile-uniesienia

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!