Please, Daddy, No: A Boy Betrayed

reportaż
HarperCollins
2007-01-05
2007-01-05

Książka ciekawa pierwsza połowa jest wstrząsająca, a druga po prostu smutna.

Książka ciekawa pierwsza połowa jest wstrząsająca, a druga po prostu smutna.

Zostawiam bez oceny, bo nie da się ocenić czyjegoś cierpienia.

Zostawiam bez oceny, bo nie da się ocenić czyjegoś cierpienia.

Historia Stuarta, to tylko kropla w morzu-Niestety. Poza chaotycznym początkiem, ta historia wciąga, czuję ten ból, szczególnie po stracie siostry. To co robił jego ojciec nie było tylko zboczone, to było obrzydliwe. Ciężko jest zrozumieć, jak można takie rzeczy robić dzieciom, mając w domu młoda żonę? Oczywiście nie mówię tu o żadnej krzywdzie, mówię o miłości i małżeńskich przywilejów.

Strasznie ciężka książka, przesiąknięta bólem, strachem i bezbronnością, strasznie smutna, bardzo ciężko mi się ją czytało. Nigdy w życiu nie czytałam tak ciężkiej książki-historii osoby tak skrzywdzonej. Nie dałam rady przeczytać ja na raz..ciagle odkładana.. Ze względu na treść.. Polecam przeczytac każdej osobie

Książka niezwykle emocjonująca. Opowiada historię chłopaca który ponad wszystko chciał być kochanym. Autor pisze o swoich osobistych przeżyciach najpierw o trudnym dzieciństwie gdzie był ofiarą przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej. Następnie o pobycie w więzieniu. Czytając zastanawiałam się momentami czy to możliwe żeby ktoś był tak okrutny jak ojciec Stuarta... Takie wypaczenie, bez żadnych hamulców.... Książka pokazuje nam również jak dzieciństwo kształtuje człowieka. Mimo upływu lat Stuart nie mógł uciec od swojej przeszłości,nie umiał się od niej odciąć. Te wszystkie przeżycia ukształtowały go, zniszczyły wewnętrznie. Przeraża myśl że podobne rzeczy dzieją się współcześnie, jakiś dorosły niszczy niewinność dziecka tylko dzięki temu że w tym danym momencie jest silniejszy.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Ta książka, nie powinna znaleźć się w kategorii literatura faktu. Ale jeśli już jest, brakuje w tagach słowa "horror"
Trochę ich w swoim życiu przeczytałam.
Trochę też przeczytałam wspomnień ludzi, którzy w dzieciństwie byli wykorzystywani i maltretowani.
Nie wywoływały we mnie jakiś wielkich emocji.
Jednak ta książka...brakuje mi słów. Byłam w stanie wytrwać do 70 strony. Tylko na tyle wystarczyło mi sił.
Mało rzeczy mnie przeraża i ani Ketchum, ani King, nie zdołali tego zrobić.
Udało się Stuartowi Howarhowi.
Z całego serca mu współczuję, wiem, że do końca swoich dni, nie będzie w stanie otrząsnąć się z tego, przez co przeszedł i co widział.
Nigdy do tej książki nie wrócę i jak zawsze w przypadku tego typu literatury, nie oceniam.

Trochę ich w swoim życiu przeczytałam.
Nie wywoływały we mnie jakiś wielkich emocji.
Jednak ta książka...brakuje mi słów. Byłam w stanie wytrwać do 70 strony....

Kolejna książka opowiadająca prawdziwą historię molestowanego dziecka przez bliską mu osobę. Stuart jest krzywdzony przez swojego ojczyma, którego uważa przez całe swoje życie za prawdziwego ojca. Najgorsze jest to, że David gwałcił na oczach syna zwierzęta i jeżdżącą na wózku siostrę. Autor opisuje też swój trudny pobyt w więzieniu, gdzie był poniżany i gdzie go szykanowano.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie wiem, jak potraktować tę książkę. Wydaje mi się w części przejaskrawiona - taki potwór jak ojczym autora chyba nie mógłby istnieć. Nagromadzenie okropności jakie wyczyniał wydaje się nieprawdopodobne...

Koszmar...

Koszmar...