Cudowny sposób w jaki bobasy przychodzą na świat

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
1 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788374920506

Publikacja ta przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci oraz ich rodziców i wychowawców. Prostym językiem odpowiada na podstawowe i często zadawane pytanie ...a skąd się biorą dzieci ? . Autorzy publikacji z ogromnym taktem i wyczuciem dziecięcej psychiki nie raniąc uczuć i wrażliwości, tak dzieci jak i rodziców przybliżają w oryginalnej formie literackiej misterium życia . Książeczka nie tylko ukazuje piękno miłości małżeńskiej, której owocem jest dziecko, ukazuje także wartość rodziny w której dziecko dojrzewa do miłości. Jest ona pozytywną odpowiedzią na pytanie rodziców jak małemu dziecku mówić o poczęciu i narodzeniu człowieka. Treść przekazu głęboko osadzona jest w aksjologii chrześcijańskiej i antropologii biblijnej. Życzę miłego zaskoczenia i dobrych owoców tej lektury.

| 2013-07-12

Wielkie rozczarowanie. Strona 4 i 5, ogromna ilustracja przedstawiająca mamę, tatę, starszą siostrę oraz brata i noworodka a do tego tekst: "To jest rodzina. Popatrz na obrazek: tatuś i mamusia, i śliczny bobasek" a dwójka starszych dzieci to pies? Dalej nieudane według mnie wierszyki: "chomik ma pomóc tworzyć chomiki, truskawka truskawkę, a nie jakieś dziki." W tekście dla maluszków (książka zawiera dwa teksty) można znaleźć takie słowa jak: sperma, reprodukcja i rozmnażanie, nie chcę by maluch w piaskownicy wygłaszał mowy o tym, że rodzice się rozmnażali.. Ubrałabym to w inne słowa.. jestem na nie.
Poszukiwania książki dla dzieci o "tych sprawach" ciąg dalszy..

Na półkach