W głębi lasu

Albatros
2008-01-01
Zbigniew A. Królicki
powieść las morderstwo

Książka, którą zupełnym przypadkiem przeczytałam dwa razy. I co ciekawsze dwa razy byłam całkiem zaskoczona zakończeniem. Było intrygująco, było jak za starych dobrych czasów Cobena. Dobrze napisana, fajni bohaterowie. Cieszę się, że doczekała się ekranizacji w postaci serialu. Średnio udanego, ale zawsze to gratka dla fanów autora.

Polecam

Fajna, mroczna historia, idealna na film. Lubię takie książki, które zawierają w sobie jakąś tajemnicę.

Polecam

To mój drugi kryminał który przeczytałem, i już mogę powiedzieć że nie będzie to ostatni. Książka jest spujna i zrozumiała. Nie znam się zbytnio na kryminałach, powiedzmy że raczkuje w tym temacie, ale muszę tu coś napisać, nie popuszcze. Mnogość zwrotów akcji oraz wątków i postaci jest w tej książce przeogromna. Zakończenie może nie jest jakoś w pełni satysfakcjonujące ale jest logiczne i przemyślane i trafia w mój gust. Widać że autor od pierwszej do ostatniej strony wiedział o czym pisze i jak to ma się skończyć. Polecam

Pierwsze moje spotkanie z twórczością Cobena, no i przy okazji bardzo udane. Z wielką chęcią sięgnę po inne książki tego autora, bo bardzo podoba mi się pióro, którym operuje i ciekawie skonstuowana fabuła, przez którą ciągle zostaje się mylonym - niby się wie, kto jest winny, ale ostatecznie autor i tak zaskakuje, co jest genialne.

Dobre, ale bez fajerwerków.
W tej książce jest to, do czego H.C. nas przyzwyczaił, czyli ciekawa intryga, dowcip, mocno zarysowani bohaterowie. Wszystko razem jednak moim zdaniem nieco rozczarowuje. Rosyjscy żydzi w USA, w tle dramatyczna historia II wojny światowej w ZSRR oraz związane z tym niejednoznaczne decyzje.
Wątek siostry głównego bohatera jednak mało przekonujący.
Przeczytać można.

Dobre, ale bez fajerwerków.
Wątek siostry głównego bohatera jednak mało...

Bardzo ciekawy thriller. Nie mam zastrzeżeń - styl pisania przejrzysty. Historia przemyślana, trzyma do końca w napięciu, wielowątkowa. Akcja się zmienia i biegnie szybko. Podobało mi się, że jeśli trzeba czasem sobie poopowiadać mniej znaczące szczegóły, to właśnie jest tego tyle ile trzeba - z wyczuciem. Dobrze nakreślona przeszłość i teraźniejszość bohaterów powieści. Itp, itp :) Po prostu polecam fanom gatunku i nie tylko!

Dałbym "10/10", lecz według mnie brak książce charyzmy, czy jakiejś innej cechy, która by ją wyróżniała, jak sądzę nie stanie się ona klasyką. Mam jednak spore wymagania co do dawania max oceny więc nie przejmujcie się moimi tylko 9 gwiazdkami - naprawdę jeszcze raz polecam - nie zawiedziecie się.

Do książki tej podszedłem bardzo sceptycznie, że względu na to iż wcześniejsza okazała się rozczarowaniem. Niemniej mimo iż przez pierwszą połowę niewiele się dzieje tak w drugiej akcja nabiera rozpędu i już nie mogłem się oderwać. Cieszę się że doczytałem ją do końca.
Polecam
Ps.Choc przyznam szczerze że czegoś mi w tej powieści zabrakło.
Ps.2 Po zastanowieniu postanowiłem że na pewien muszę ,,odpocząć" od twórczości H.Cobena, by się nie zrazić.

Polecam
Ps.Choc przyznam szczerze że czegoś mi w tej powieści zabrakło.
Ps.2 Po zastanowieniu postanowiłem...

Coben znów wędruje utartymi szlakami. Czy było nudno „W głębi lasu”?

Harlan Coben odniósł niebywały sukces książką „Nie mów nikomu”. Książkę czytałam z zapartym tchem do samego finału, który przyspieszył bicie mojego serca. Czy w przypadku książki „W głębi lasu” przeżyłam znów tyle emocji. Poniekąd.

Coben ponownie dobrze skonstruował intrygę, umiejętnie manipuluje napięciem, ale czułam, że idę śladem poprzedniej książki. Autor powielił schemat. Na szczęście ten pisarz ma talent do podrzucania czytelnikowi mylnych tropów. I nie miało znaczenia, że przeczuwałam rozwiązanie, Coben trzymał mnie w garści, bo pewności nie miałam. Dzięki temu książka trzyma poziom.

Paul Copeland prokurator okręgowy, ojciec i wdowiec, człowiek udzielający się charytatywnie, mający ugruntowaną pozycję, przeszedł w życiu osobistym wiele. Wydaje się, że właśnie opuścił mieliznę, a jego prywatne sprawy nabierają jaśniejszych barw.

Tymczasem w pracy zajmuje się sprawą o gwałt na szesnastoletniej Chamique Johnson. Oskarżeni to dwaj chłopcy, jak to się mówi, z dobrych rodzin. Sprawa nie jest jasna. Wpływowi ludzie naciskają i szukają haków. A w życiorysie Copelanda jest pewien znak zapytania.

Akcja rozgrywa się niejako na dwóch płaszczyznach czasowych. Zabieg znany. Moim zdaniem sprawdził się. Dowiadujemy się, że dwadzieścia lat temu czworo nastolatków przebywających na obozie letnim wymknęło się opiekunom i wybrało na schadzkę do lasu. Wśród nich była Camille, siostra Paula Copelanda. Nastolatkowie nigdy nie wracają do domu. Dwoje z nich odnaleziono martwych. Sprawcę ujęto, ale sprawca milczy na temat dwóch pozostałych ofiar. Jaki los spotkał Camille? Sprawa wciąż nurtuje Paula. Może położyć się cieniem na jego karierze zawodowej.

Książkę oceniam jako kawał dobrej roboty, ale nie bardzo dobrej. Czytając „W głębi lasu” coś zgrzytało, tarło się, nie czułam tego, co przy pierwszej powieści. Może zbyt wiele wspólnych punktów. Jakby książkę obliczono na bestseller. Raz się sprzedało, to i drugi się sprzeda. Coś w tym jest.

Literacki kącik Sary
sarasamusionek.blogspot.com

Coben znów wędruje utartymi szlakami. Czy było nudno „W głębi lasu”?

Coben ponownie dobrze skonstruował intrygę, umiejętnie manipuluje...

• Harlan Coben
  • 2011