Podróż na Księżyc

Wydawnictwo: Hachette Polska
De la Terre a la Lune
9788328202535
endriucom

Powieść jest pierwszym w dziejach ludzkości opisem przygotowań do wyprawy kosmicznej zaprojektowanej z naukową precyzją, która ziściła się dopiero po przeszło stu latach. Po dziś dzień, mimo pewnych uchybień, budzi on podziw i zdziwienie. Verne wysłał swych bohaterów w kierunku Srebrnego Globu w wystrzelonym z ogromnej armaty pocisku. Parametry pojazdu oraz okoliczności lotu godne są uwagi. Bohaterowie Verne’a wystartowali z Florydy w grudniu 1864 roku. Również w grudniu, tyle że w roku 1968, z położonego na tejże Florydzie przylądka Canaveral wystrzelony został statek „Apollo 8”. Długość pojazdu zaprojektowanego przez Verne’a wynosiła 3,66 m – tak samo „Apolla 8”. Obie załogi – fikcyjna i rzeczywista – nie postawiły stopy na Srebrnym Globie, a jedynie go okrążyły.

Powieść Z Ziemi na Księżyc to pasjonująca fabuła, skrząca się humorem i przepełniona podziwem do wszystkiego, co nowoczesne, prężne i śmiałe,

O Juliuszu Vernie mówi się, że wymyślił XX wiek. Mamy nadzieję, że miłośnicy Juliusza Verne’a z przyjemnością sięgną po tę powieść, która nic nie straciła ze swej żywej
i wciągającej fabuły oraz optymizmu i wiary w możliwości człowieka.

źródło opisu: http://audioteka.pl/z-ziemi-na-ksiezyc,produkt.html

źródło okładki: http://juliuszverne.pl/

Florianf | 2018-02-08

Po 35 latach pamiętam jak podróżnicy oglądali księżyc przez swoje małe okienko, okrążając go.

Donat | 2017-02-01
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Duży minus dla wydawcy.
W tym wydaniu pierwszy plik audio jest recenzją książki a zarazem jej spoilerem!
Ponadto wydawca podaje, iż książka trwa 97:20 godzin a naprawdę trwa 7:52 godzin.

magia78 | 2016-12-20
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2017
Przeczytana: 08 stycznia 2017

4/2017 (A)

LadyBlackCat | 2016-05-03

„Z Ziemi na Księżyc” to książka za mało doceniana. A mogą ją czytać czy słuchać zarówno dzieci, jak też i dorośli. Kipi wprost od entuzjazmu i optymizmu. Jest to opowieść o przygotowaniach do wyprawy na Księżyc, wyprawy oczywiście wymyślonej przez autora . Wydarzenia rozgrywają się po zakończeniu wojny secesyjnej. Otóż jeden z członków Klubu Artylerzystów, Amerykanin, wpadł na pomysł wystrzelenia na Księżyc pocisku armatniego. Pocisk i armata musiały być oczywiście monstrualnych rozmiarów. Przy wsparciu innych osób ustalił plan, jak to ma się odbyć i go zrealizował. Pierwotnie w pocisku miało nie być załogi, zebrało się jednak 3 śmiałków, dwóch Amerykanów i Francuz, wśród nich sam pomysłodawca. Tom kończy się właśnie na wystrzeleniu pocisku, dalsze losy bohaterów i całego przedsięwzięcia opisane są w książce „Wokół Księżyca”.

Książka jest frapująca z wielu względów . Zaskoczeniem dla mnie był fakt, że wiele rzeczy, które miały miejsce podczas prawdziwej, pierwszej...

Karmiacy_Kolibry | 2015-07-18
Przeczytana: 06 lipca 2015

Straszne rozczarowanie! Nie takiego Verne'a zapamiętałem z dzieciństwa. Problem tej książki nie polega na tym, że autor z prawami fizyki mija się jak kula z płotem, ale że jest sakramencko nudna. Jakiś prezes Klubu Artylerzystów, chce wybudować armatę i wystrzelić pocisk na Księżyc, a nikt nie puka się w głowę, nie rzuca kłód pod nogi. Wręcz przeciwnie. Cały świat wychodzi z siebie, żeby to mu ułatwić. Nie wiem co facet brał podczas jej pisania, ale XIX-wieczne dopalacze musiały być bardzo silne. Zamiast tego "dzieła" polecam "Na srebrnym globie" Żuławskiego. Zwracam jeszcze uwagę na jeden mały "szczegół" - w książce nie ma ani jednej kobiety.