Mały lord

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Little Lord Fauntleroy
Jerzy Łoziński
Żaneta

Hrabia Jan Artur of Dorincourt, mieszkający w pięknym angielskim zamku, jest starym, chorym, samotnym człowiekiem. Po śmierci syna sprowadza do Anglii wnuka - jedynego spadkobiercę - oraz jego matkę Amerykankę. Cedryk Errol okazuje się pełnym wdzięku, odważnym i mądrym chłopcem. Chłopiec uważa dziadka za najwspanialszego i najlepszego człowieka na świecie. Do tej pory hrabia nie był tak traktowany. Pod wpływem wnuka zmienia się z zrzędzącego i zagniewanego człowieka w osobę potrafiącą cieszyć się życiem i znajdującą radość w pomaganiu innym.

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/nowosci%2C-zapowiedzi/maly-...(?)

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/maly-lord.html

klarcia14 | 2019-03-04

Książka niezwykle refleksyjna! Zawsze płaczę, bo bardzo wzrusza ( przynajmniej mnie). Jedną z moich ulubionych lektur i książek. Cedryk jest uroczym dzieckiem. Jest wzorem najlepszego syna jakiego może mieć matka. Bardzo lubię zwrot jakiego używa w stosunku do swojej mamy, czyli Najdroższa. Jego urok i dobroć sprawiły wielkie zmiany, ale cóż nie chcę spoilerować. ZAPRASZAM DO CZYTANIA!!!

Luna | 2018-09-06
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo
Przeczytana: sierpień 2018

Wzruszająca powieść o małym chłopcu, który z dnia na dzień dowiaduje się, że jest lordem. I tak oto uroczy Cedryk wyrusza do swojego dziadka-gbura i zmienia jego światopoglądy. Główny bohater potrafi zmiękczyć serce każdego. Polecam.

Wera2002 | 2018-06-27
Przeczytana: lipiec 2016

Ciekawa powieść o przełamywaniu lodów i sile rodziny i przyjaźni.

ilovebooooks44 | 2018-06-06

Wybitna książka!!! Sylwetka Małego Lorda została tak mistrzoskowo wykreowana, że brak mi słów.

książek: 2019
Efemeryda | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

Klasyczna opowieść o strasznym dziaduniu i słodkim, niewinnym wnuku podbijającym serce dziadzia. Ja jednak, w starszym wieku, wolę wersję filmową, gdzie lepiej wyeksponowano zmiany zachodzące w starszym panu i towarzyszące temu okoliczności (zabawniejsza wersja).

DurgaRE | 2017-08-20
Na półkach: Przeczytane, Beletrystyka

Kiedyś tak się po prostu pisało, dziś traci myszką, ale ogólnie ksiazeczka jest przeurocza.

fuzja | 2017-03-02
Przeczytana: 01 marca 2017

Przemiła, wartościowa lektura.

Jessica | 2017-02-04
Na półkach: Przeczytane, Od siostry, 2017
Przeczytana: 23 stycznia 2017

Szczerze to ciężko mi szło. Może jestem trochę na nią za stara. Musiałam się pilnować, aby nie czepiać się idealizowania Cedryczka, chociaż autorka robiła to w sposób, który nawet nie drażnił czytelnika, ponieważ dało się małego bohatera lubić. Oczywiście przekazane zostały ponadczasowe wartości, które po prostu nakazują być dobrym dla drugiego człowieka. Tak proste, a czasem tak trudne. Ogólnie miła czytanka, ale raczej dla dzieci i młodzieży. Ja za bardzo analizowałam i mi to przeszkadzało.

Zania | 2016-11-19

Cudowna książka o odwadze, szczęściu, miłości i nienawiści.

Jarek Kaszuba | 2016-09-16
Przeczytana: 16 września 2016

Przyjemna, nastrojowa, romantyczna opowieść o zwykłym chłopcu, który nieoczekiwanie staje się angielskim szlachcicem i dziedzicem hrabiowskiego majątku; to także historia jego dziadka, który pod wpływem niewinnego i naiwnego wnuka zmienia się z nielubianego, apodyktycznego starca w zdolnego do empatii człowieka. Bardzo odprężająca i miła lektura.

Tajemnice ogrodu

Za oknem jesienna szaruga, o urlopie i wakacjach już dawno zapomnieliśmy, a następne dni beztroski ledwo majaczące na odległym horyzoncie przesłania gęsta mgła codziennej krzątaniny. Macie jakieś sprawdzone sposoby na tę szarość? Dla mnie pomocne okazują się być książki z opisami bezkresnych horyzontów, wciągające filmy oraz… planowanie przyszłorocznych wojaży.

Literackie babcie i dziadkowie

W sobotę obchodzimy Dzień Babci, w niedzielę Dzień Dziadka. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was zestawienie najwspanialszych postaci dziadków i babć, jakie pojawiły się na kartach książek. Kto się znalazł w ich doborowym gronie? Sprawdźcie!