Przestań paplać. Zacznij mówić. Co mówić, jak mówić, a kiedy nie mówić nic

Tłumaczenie: Piotr Musiewicz
Wydawnictwo: Gloria24.pl
Keep it shut: what to say, how to say it, and when to say nothing at all
poradniki
ankoszek

Czy wypowiedziane słowa nie wpakowały cię kiedyś w tarapaty? Czy nie masz wrażenia, że wcale nie mówisz tego, co myślisz, i nie myślisz tak jak mówisz? Czy nie łapiesz się na tym, że mówisz, by wypełnić ciszę? Kiedy mówisz, to bądź w tym dobry! Skoro twoi bliscy będą do ciebie mówić, to zatroszcz się, aby do tuszu docierały właściwe komunikaty! Przetestuj na sobie rady Karen. Przestań...

Czy wypowiedziane słowa nie wpakowały cię kiedyś w tarapaty?

Czy nie łapiesz się na tym, że mówisz, by wypełnić ciszę?

Kiedy mówisz, to bądź w tym dobry! Skoro twoi bliscy będą do ciebie mówić, to zatroszcz się, aby do tuszu docierały właściwe komunikaty! Przetestuj na sobie rady Karen. Przestań paplać, a zacznij mówić!

Przeciętny mężczyzna wypowiada dziennie około 7000 słów, a kobieta – 20 000, nie licząc tych wystukiwanych online. Karen Ehman – kobieta, której słowa nieraz sprawiały masę problemów – dzieli się swoim doświadczeniem, jak radzić sobie z własnym językiem. Książka Przestań paplać. Zacznij mówić nauczy cię:

• kiedy i jak włączyć wewnętrzny przycisk pauzy, zanim na kogoś naskoczysz i zaatakujesz nie problem, a osobę;

• jak unikać wypowiadania krzywdzących słów, gdy stres czy nerwy zaczynają przejmować nad tobą kontrolę;

• jak umiejętnie dawkować upomnienia i nie szastać pochlebstwami;

• jak rozmawiać o ludziach i zdarzeniach bez plotkowania.

Szukając wskazówek zawartych w Piśmie Świętym oraz poddając analizie osobiste doświadczenia, Karen Ehman wypracowała wiele skutecznych metod mających ci pomóc wydobyć moc języka, którą obdarzył cię sam Bóg. Czy chcesz podjąć to wyzwanie?

źródło opisu: www.gloria24.pl

źródło okładki: www.gloria24.pl

Z_błyskiem_w_oku | 2018-12-29

Książka z inspiracjami i cytatami z Biblii, która radzi jak mówić do ludzi, wzmacniając ich swoimi słowami, zamiast pognębiania. Porusza takie tematy jak kłótnie małżeńskie, plotkowanie, kłamstwa, dobre słuchanie, modlitwa, panowanie nad językiem w sieci, więc myślę, że każda wierząca osoba znajdzie w niej jakiś interesujący dla siebie temat:)