Przestań paplać. Zacznij mówić. Co mówić, jak mówić, a kiedy nie mówić nic

Okładka książki Przestań paplać. Zacznij mówić. Co mówić, jak mówić, a kiedy nie mówić nic
Karen Ehman Wydawnictwo: Gloria24.pl poradniki
poradniki
Keep it shut: what to say, how to say it, and when to say nothing at all
Gloria24.pl
2015-01-01
2015-01-01
Piotr Musiewicz
poradnik komunikacja

Ogólnie rzecz ujmując - lekcja religii w dorosłym życiu. Sporo odniesień do Biblii, prawdy z Pisma Świetego. Dużo cytatów. W większości mądrych cytatów. Dokończyłem czytać, ale potrzebowałem kilku podejść, by móc przełożyć książkę na półkę „przeczytane” :)

Książka namawia do tego, by słowa przez nas wypowiadane nigdy nie były pustym słowotokiem. Autor zachęca, by to co kierujemy do naszych rozmówców było dobre. I wcale nie chodzi tu o rozrzucanie komplementów w lewo i w prawo, ale o konstruktywne, merytoryczne wypowiedzi otoczone miłością, łaską. Ważne jest by zastanawiać się również jak nasza wypowiedź może wpłynąć na drugą osobę. Jako, że “języka nie da się okiełznać” powinniśmy być czujni, czy nasze słowa nie powodują długotrwałych ran. Nie bójmy się też prosić Ducha Św. o pomoc w tym względzie. Lektura sprzedaje nam cenne rady, pieczętując je inspirującymi fragmentami z Pisma Świętego. Polecam wszystkim ceniącym sobie swoich rozmówców, a szczególnie tym, których w zwyczaju jest zapełniać każdą napotkaną ciszę.

Książka z inspiracjami i cytatami z Biblii, która radzi jak mówić do ludzi, wzmacniając ich swoimi słowami, zamiast pognębiania. Porusza takie tematy jak kłótnie małżeńskie, plotkowanie, kłamstwa, dobre słuchanie, modlitwa, panowanie nad językiem w sieci, więc myślę, że każda wierząca osoba znajdzie w niej jakiś interesujący dla siebie temat:)