Na tej ziemi» - szkolnictwo licealne i zawodowe w Czudcu

Wydawnictwo: Inne
szkolnictwo, Czudec
historia
tsantsara

Autorami książki pt. „«Na tej ziemi» - szkolnictwo licealne i zawodowe w Czudcu” są dwaj historycy ściśle związani z Czudcem: Marian Złotek i Marcin Jurzysta. Obszerna, bo licząca ponad 300 stron publikacja ma charakter historyczny, patriotyczny, pamiątkowy i nosi znamiona monografii o szkolnictwie średnim i zawodowym w Czudcu. „Ta publikacja to swego rodzaju spotkanie w czasie, kiedy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość dają możliwość weryfikacji zdobytych prawd i ideałów” – napisał w krótkiej przedmowie do książki wicestarosta strzyżowski Jan Stodolak. Napisał on m.in. „Podjęty przez autorów trud spisania dziejów Edukacji Czudeckiej i odpowiedzialność za jej faktograficzny wymiar zasługuje na słowa uznania. Połączenie olbrzymiej wiedzy oraz bogatego warsztatu metodologicznego z wszechstronnym doświadczeniem i pasją historyczną stało się niewyczerpanym źródłem wiedzy o naszej «Małej Ojczyźnie» przesyconej nutą patriotycznej emocji. Zarówno Pan dr Marcin Jurzysta, jak i historyk mgr Marian Złotek, stali się autorami czegoś więcej niż tylko publikacji na ten temat. W efekcie bowiem uwiecznili daty, wydarzenia i ludzi wpisanych w dzieje szkolnictwa czudeckiego, czyniąc z tej zacnej publikacji wydarzenie o charakterze niezwykle podniosłym i historycznym. Wartością dodaną jest wątek refleksji i planów na przyszłość. Ta publikacja to swego rodzaju spotkanie w czasie, kiedy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość dają możliwość weryfikacji zdobytych prawd i ideałów.”

źródło opisu: http://www.strzyzowski.pl/aktualnosci/art,1946

źródło okładki: www.strzyzowski.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!