Bestia z ławki obok #1

Okładka książki Bestia z ławki obok #1 Robico
Okładka książki Bestia z ławki obok #1
Robico Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Bestia z ławki obok (tom 1) komiksy
komiksy
Bestia z ławki obok (tom 1)
Tonari no Kaibutsu-kun
Studio JG
2015-11-09
2015-11-09
Paulina Ślusarczyk-Bryła
komedia szkolna romans shoujo manga

1 tom rozpoczyna się , gdy główna bohaterka(Shizuku) przychodzi do chłopaka z klasy(Haru) , który z powodu bójki nie pojawił się w szkolę od początku roku , a Ona dostała polecenie od nauczycielki by dostarczyć mu notatki. I nagle pojawia się przed nią Haru i ucieka przez okno , ale gdy dziewczyna wybiega za nim ten przygniata ją do ziemi , ale gdy dziewczyna mówi , że przyniosła tylko notatki chłopak ją puszcza i całkowicie zmienia swoje nastawienie i nazywa ich przyjaciółmi i z uśmiechem się z nią żegna. A dziewczyna jest w szoku. Później w szkolę nauczycielka się cieszy , że uznał dziewczynę za przyjaciela i prosi ją by namówiła go na powrót do szkoły. Jednak Shizuku odmawia. A , gdy wraca do domu ze szkoły nagle łapię ją Haru i zabiera nad wodę i pokazuję psa , a potem idą coś zjeść i wpadają jacyś kolesie i pożyczają kasę od Haru , a gdy odchodzą chłopak zaczyna wypytywać dziewczynę o szkołę i ta mu odpowiada , że jeśli chcę wrócić to niech wróci i wtedy chłopak mówi , że trochę się boi , bo inni się go boją i dopiero Ona przyniosła mu notatki , a Ci kolesie co pożyczyli kasę są jego kumplami. I wtedy dziewczyna mówi , że wcale nie są jego kumplami , bo gdyby byli to nie wyciągali by od niego kasy , a chłopak nagle oblewa ją napojem i mówi , że jest wstrętna i wychodzi. A dziewczyna jest w szoku i po chwili za nim biegnie i rzuca w niego napojem. A następnie w domu jest wściekła , bo nie rozumie jego zachowania skoro powiedziała mu szczerą prawdę. A następnie w szkolę nauczycielka mówi jej , że Haru nie odbiera telefonów i jeśli nie wróci to go wyrzucą i dziewczyna przez całą lekcję jest zamyślona i po szkolę znów do niego idzie( chłopak mieszka w salonie gier) Jednak go nie ma i właściciel proponuję jej by trochę pograła i dziewczyna gra w różne gry i nagle obok przechodzą ci kolesie z wcześniej i obgadują Haru i nagle dziewczyna widzi Haru , który siedzi na ziemi i jest smutny(wszystko słyszał) , ale nic nie mówi i dziewczyna po chwili wychodzi , ale nagle widzi tych kolesi i mówi im , że Haru uważa ich za przyjaciół i prosi by jeśli też go lubią traktowali go lepiej , ale Ci mają ją gdzieś i jeden z nich wyciąga do niej rękę , ale nagle zjawia się Haru i łapię go za rękę i każę im się wynosić , a następnie odprowadza bohaterkę , ale słowem się nie odzywa. A następnie dziewczyna zauważa , że Haru płaczę i próbuję go pocieszyć przytulając go. A następnie bohaterka idzie i nagle zjawia się Haru i ją przytula i mówi , że wróci do szkoły jeśli Ona też tam będzie , a następnie wyznaję jej miłość i dziewczyna jest w szoku. Następnie idzie do szkoły i widzi Haru , który czeka na nią pod szkołą i cały się trzęsie. I podąża za Shizuku i siedzą obok siebie. I wracamy do momentu , gdy wyznał jej miłość i dziewczyna odpowiedziała mu , że tylko tak mu się zdaję , bo nigdy nie miał nikogo bliskiego i On odpowiedział , że jak znajdzie przyjaciół to wtedy mu uwierzy , że ją kocha i , że jego uczucia na pewno się nie zmienią. Następnie mija czas i widzimy jak Haru źle reaguję na szkołę. Np: myśli , że ktoś po niego idzie albo przed w-f rozbiera się na korytarzu:D I ciągle kręci się przy bohaterce , a Ona ma już tego dość , bo chcę się uczyć i w końcu kolesie , których Haru pobił na początku roku ciągnął ją do swojej klasy i chcą zemsty na Haru , a dziewczyna po prostu się uczy i nagle wpada Haru i szuka jej , a następnie rzuca się na tych kolesi , a dziewczyna próbuję go powstrzymać i chłopak nie chcący ją uderza i dziewczyna po chwili wstaję i mówi , że ma go dość i , żeby zniknął z jej życia , a chłopak patrzy na nią w szoku. Później bohaterowie się mijają i oboje czują się samotni i w pewnej chwili Shizuku dziękuję mu , że przyszedł by ją uratować od tych kolesi i Haru jest szczęśliwy i znów kręci się koło Shizuku , ale nie naprzykrza się jej i powala jej się uczyć , a do bohaterki dociera , że się o nią troszczy. I nagle dziewczyna porzuca naukę i mówi by poszli coś zjeść i , gdy idą mówi , że chciała mu zrobić przyjemność i On nagle ją całuję i dziewczyna jest cała czerwona , a jej serce wali , a bohater tak po prostu się odsuwa i mówi , że to dziwne , bo już nie czuję motylków w brzuchu , ale i tak ją kocha. A następnie do bohaterki dociera , że mogła się zakochać w Haru i próbuję mu to powiedzieć , ale nagle zjawia się dziewczyna z ich klasy(Asako) i prosi bohaterkę by nauczyła ją jak się uczyć. I idą razem coś zjeść i Haru ciągle świdruję Asako wzrokiem , a sama Shizuku odmawia pomocy i dziewczyna ciągle ją prosi i nagle mówi , że jej jedyni przyjaciele to ci, których poznała w Internecie i jeśli nie poprawi ocen to nie będzie mogła pojechać na zjazd z nimi i nagle Haru zgadza się jej pomóc , a Asako jest przeszczęśliwa i Haru w zamian za pomoc chcę by dziewczyna zabrała go na ten zjazd i ta się zgadza , ale Haru mimo , że jest świetnym uczniem to nie jest za dobrym nauczycielem , a Shizuku wciąż myśli o swoich uczuciach i nagle spotyka chłopaka z klasy(Sasahara) , który wyznaję jej miłość , ale szybko przyznaję , że żartował i mówi , że był jej ciekaw , bo Ona jako jedyna zaciągnęła Haru do szkoły i przyznaję , że chodził z Haru razem do gimnazjum. Następnie bohaterka spotyka załamaną Asako i po krótkiej rozmowie zgadza się udzielać jej korepetycji i w końcu się udaję i jadą na zjazd , ale Haru robi tam demolkę. Później dziewczyny są na dachu i Asako idzie po picie , a gdy wraca okazuję się , że Shizuku usnęła i obok niej siedzi Haru i trzyma jej głowę na kolanach i dziewczyna szybko ucieka życząc mu powodzenia. I po chwili Shizuku się budzi i jest w szoku , ale nie podnosi głowy z kolan chłopaka i nagle wyznaję mu miłość , a gdy On proponuję chodzenie dziewczyna mówi , że tylko żartowała i wtedy uśmiechnięty chłopak mówi , że mu ulżyło i dziewczyna nic z tego nie rozumie. Następnie Haru , Shizuku , Asako i Sasahara idą razem do salonu gier i spotykają tych kolesi co chcieli kasę od Haru i zaczepiają Shizuku i Sasahara oraz Haru ją zabierają i cała czwórka ucieka , ale Ci znów ich znajdują i okazuję się , że chcieli tylko przeprosić i nagle jeden z nich obejmuję Shizuku i Haru daję mu w twarz , ale po chwili już wszyscy razem dobrze się bawią , a gdy główni bohaterowie zostają sami Shizuku znów wyznaję mu miłość i chłopak odpowiada , że też ją kocha , ale w inny sposób niż Ona go i jeśli zaczęliby ze sobą chodzić straciłby ją i dziewczyna jest rozczarowana , ale po chwili mówi , że poczeka aż naprawdę się w niej zakocha i wtedy jeszcze raz wyzna mu miłość , a serce chłopaka przyśpiesza i nagle dostaję wiadomość od właściciela salonu gier i ten mu pisze , że pojawił się Yuuzan i po przeczytaniu tej wiadomości Haru łapię Shizuku za rękę i mówi jej by poszli gdzieś na noc , a dziewczyna jest w szoku. A na koniec widzimy jak do salonu gier wchodzi chłopak i okazuję się , że to właśnie Yuuzan i właściciel mówi mu , że miał tu nie wracać. I tak się kończy manga. 1 tom jest naprawdę świetny. Na plus główni bohaterowie i ich relacja. I jednak mamy tu ciekawy twist , bo od początku Haru mówił Shizuku , że ją kocha , a gdy Ona się zakochała to stwierdził , że jednak nie kocha jej w taki sposób. I dziewczyna postanowiła poczekać aż serio ją pokocha. I pewnie będzie próbowała go w sobie rozkochać. Polubiłem również Asako i Sasaharę. No i mamy ciekawy koniec z tym tajemniczym Yuuzan. Ciekawe co to za koleś i czemu Haru nie chcę go widzieć. Kolejne tomy na pewno przeczytam. Dobrze , że historia jest zakończona

“Bestia z ławki obok” to moja pierwsza seria, którą postanowiłam zebrać całą. Wszystko się zaczęło od tego jak dostałam pierwszy tom mangi na urodziny od dwóch osób :D. Kolejne już zakupiłam sama. Historia Shizuku Mizutani i Haru Yoshida jest dosyć zabawna i ciekawa. Miło mi się ją czytało już kilka razy wracałam ponownie do całej serii.

Tonari no kaibutsu-kun, czyli Bestia z ławki obok to typowa komedia osadzona w szkolnych realiach. Klasowy kujon, bo prymuska to za mało by określić charakter Mizutani, przynosi lekcje szkolnemu wagarowiczowi-rekordziście. Do tej pory w jej głowie była tylko nauka, lecz dziwnym trafem ten niereformowalny leser, o którego sile, wybuchowości i porywczości krążą wręcz legendy, doznaje olśnienia i Haru odczytuje gest Mizutani jako objaw przyjaźni.

Ba, z miejsca się w niej zakochuje. O dziwo w całkiem męsko-damski, a nie tylko platoniczny sposób. Dotąd jedyne relacje z ludźmi stanowiła przecież dla niego znajomość z wyrostkami, które wyciągały od niego kasę czy dość luźna miłość braterska. Czy Mizutani wystarczy uroku i konsekwencji, by utrzymać Haru w szkolnej ławce? I czy szkoła jest gotowa na jego przyjęcie?

Więcej na: https://www.monime.pl/bestia-z-lawki-obok-tom-1/

To moja pierwsza w życiu przeczytana manga...

Wrażenia ,,po''? Pozytywnie nastraja, bawi do łez, ale i porusza.

Chętnie sięgnę po kolejne tomy z tej serii.

To moja pierwsza w życiu przeczytana manga...

Wrażenia ,,po''? Pozytywnie nastraja, bawi do łez, ale i porusza.

Chętnie sięgnę po kolejne tomy z tej serii.

Najbardziej dziwny był moment, w którym Haru idąc do szkoły krył się za plecami Shizuku, bo się bał :).

Jakoś mnie ta historia ne wciągnęła. Porzuciłam po pierwszym tomie.

Jakoś mnie ta historia ne wciągnęła. Porzuciłam po pierwszym tomie.

Bardzo przyjemne shoujo. Nic specjalnego. Akcja pokrywa się w większości z wydarzeniami z anime, ale czyta się szybko i przyjemnie. Polecam!

Bestia z ławki obok. Chociaż tytuł z pozoru może się wydawać nieco niejednoznaczny, mamy tutaj do czynienia z romansem, który łamie stereotypy. Studio JG postanowiło uraczyć nas kolejną interesującą, szkolną komedią romantyczną autorstwa Robico, której oryginalny tytuł to Tonari no Kaibutsu kun, a która na tapetę bierze życie i problemy nastolatków. Shizuku Mizutani to cicha dziewczyna, którą interesuje tylko nauka i oceny. Dlatego, gdy spotyka Haru Yoshide – szkolnego delikwenta – jego bezpretensjonalne zachowanie odrzuca dziewczynę. Gdyby tego było mało, chłopak wydaje się pałać do dziewczyny czymś więcej niż zwykłą sympatią. Jak Shizuku poradzi sobie z natrętnym zachowaniem nowego kolegi?

Czytając Tonari no Kaibutsu kun traci się świadomość, że to następny szkolny romans. Czy to zasługa fabuły? Skąd, przecież już wiele razy można było spotkać się z niegrzecznym chłopcem, który zakochuje się w cichej dziewczynie. To właśnie bohaterzy czynią tę historię tak wciągającą. Shizuku nie jest kolejną nieśmiałą bohaterką, potrzebującą pomocy, a Haru to nie bad boy, który niespodziewanie zmienia się dla swojej wybranki serca. Oboje uparcie dążą do celu i żadne nie ma zamiaru całkowicie zmienić swojej natury. W ten sposób ich reakcje i działania stają się dla nas w pewnym stopniu nieprzewidywalne, a więc sama historia zaczyna coraz bardziej wciągać. Warto również zwrócić uwagę na drugoplanowych bohaterów, bez których fabuła byłaby po prostu nudna...

Zapraszam do przeczytania całej recenzji, dostępnej pod tym linkiem: http://www.konwenty-poludniowe.pl/recenzje/mangi/1208-recenzja-mangi-robico-bestia-z-lawki-obok

"Bestia z ławki obok #1" to manga z gatunku shoujo, która już od samego początku przypadła mi do gustu i sprawiła, że wsiąknąłem w przedstawioną historię. Wątki fabularne są po prostu urocze, potrafiące nie raz wywołać uśmiech na twarzy. Mangę czyta się z prawdziwą przyjemnością, pochłaniając ją niemal jednym tchem. Tomik posiada sporo uroku, gdzie mnogość ciekawych bohaterów przyprawia o zawrót głowy. Kolorowa okładka przyciąga wzrok, a zaskakująca fabuła zachęca do lektury. Tytułowa bestia potrafi oczarować i wzbudzić sympatię.

Poznajemy Shizuku Mizutani, uczennicę, która myśli tylko o osiąganiu jak najlepszych wyników w szkole i nie traci czasu na nawiązywanie przyjaźni. Pewnego dnia zostaje nakłoniona do tego aby zanieść swojemu koledze z klasy notatki. Haru Yoshida został zawieszony w prawach ucznia i jest niekwestionowanym czarnym charakterem w szkole. Gdy dziewczyna przynosi mu notatki ten z miejsca się w niej zakochuje i od tego momentu zaczyna się szereg zabawnych i miejscami wzruszających wątków.

W mangę wsiąka się bardzo szybko, za sprawą ciekawej kreski i barwnie wykreowanych bohaterów. Na podstawie mangi powstało anime Tonari no Kaibutsu-kun, które również warto obejrzeć. Bestia została wykonana z dbałością o najmniejsze szczegóły i na prawdę cieszy oczy. Pozycja ta powinna spodobać się czytelnikom, którzy jeszcze chodzą do szkoły jak i tym, którzy już ją ukończyli jakiś czas temu. Akcja jest dość szybka i skupia się wokół dwójki głównych bohaterów, szkoły i burzliwych uczuć. Wątek romantyczny został pokazany całkiem mądrze i miło się o nim czyta. Przekazując czytelnikowi przesłanie, że nie tylko praca się w życiu liczy lecz także i miłość. Rysunki są przepełnione licznymi emocjami i nie można się wręcz od nich oderwać. Dopracowane tła, prawdziwi bohaterowie i silne emocje sprawiają, że zakochałem się w tej mandze.

"Bestia z ławki obok #1" zachęciła mnie do sięgnięcia po kolejny tom. Wiele wątków czeka na rozwinięcie i zastanawiam się jak autor z nich wybrnie. Niby z pozoru szkolny romans, a posiada drugie dno, wnosząc w lekturę wiele humoru i silnych uczuć. Historia wciąga i czyta się szybko, a tłumaczenie wypadło na prawdę nieźle. Nie zauważyłem jakiś poważniejszych błędów, które raziłyby mnie podczas lektury. To porządnie wykonana pozycja, która zabiera nas w szkolny świat przepełniony humorystycznymi dialogami i burzliwym romansem. Mam ochotę na więcej i polecam.

YOSHIDA Z ŁAWKI OBOK

Romans ze szkolnej ławki i mnóstwo humoru w opowieści o parze, która nijak do siebie nie pasuje, a jednak coś ich w sobie nawzajem pociąga!

Shizuku Mizutani chłopak z ławki obok niezbyt obchodzi. Powody są dwa: po pierwsze marzy jej się bycie uczennicą numer jeden – a w dalszej perspektywie dobrze zarabiającą kobietą – a po drugie Haru Yoshidy w szkole zwyczajnie nie ma. Był dosłownie chwilę, wdał się w bójkę z uczniami, dorobił sławy Bestii i już więcej nie pojawił. Ale los chce, że Shizuku, na prośbę nauczycielki i bynajmniej nie bezinteresownie, trafia do Yoshidy z notatkami ze szkoły, żeby ocalić go przed całkowitym wyrzuceniem. Ich pierwsze spotkanie jest jednak dość specyficzne – chłopka na jej widok wyskakuje przez okno. Ale wkrótce między obojgiem zaczyna się coś dziać. Zbuntowany Yoshida, który wbrew obiegowej opinii, jest czuły i wrażliwy (acz przy tym skrajnie porywczy) wraca do szkoły, wyznaje nawet Shizuku miłość. Poukładana dziewczyna nie chce angażować się w związek, jest pewna, że nie czuje do niego nic. Skąd jednak to dziwne rozkojarzenie, które jej dotyka? Czemu jej myśli wciąż błądzą wokół Yoshidy? I co może wyjść ze znajomości z tą Bestią z ławki obok?

Chyba żaden rodzaj komiksu nie łączy ze sobą tak mocno rozbrajającego humoru, absurdalnych wręcz gagów i odrealnionej mimiki ze scenami poważnymi i przesyconymi emocjami, jak manga. Ale taka już specyfika Japończyków, którzy nawet w kulminacyjnych momentach wzruszeń, rozbroić potrafią do łez rzuconym z nagła żartem. I taka jest właśnie seria „Bestia z ławki obok”. Trzynastotomowa, zamknięta opowieść, której bohaterami są uczniowie tworzący najbardziej niedobraną parę. Ich wzajemne relacje to masa humoru, kiedy pełen sprzeczności Yoshida stara się odnaleźć w nowym uczuciu i szkole, ale przede wszystkim w towarzystwie dziewczyny, która pozornie jest jego kompletnym przeciwieństwem. Jest w tym jednak zarazem miejsce dla emocji i wzruszeń. Łez. Kłótni. Przeciwności losu. I losu też zrządzeń. Czyli jak w każdym szanującym się mangowym szkolnym romansie być powinno!

Strona graficzna jest podobnie urocza jak treść. Lekka, zwiewna kreska kojarząca się nieco z „Chobits” grupy Clamp, jasna, bez zbędnego epatowania czernią. Miła dla oka, przyjemna, znakomita gdy do gry wkracza humor i rozbrajająca mangową mimiką.

Nic, tylko polecić. Szczególnie, że niedawno wyszedł drugi tom, historia nabiera tempa, a całość czyta się bardzo dobrze i z dużą przyjemnością. Dlatego jeśli chcecie fajnej komedii romantycznej nie wahajcie się nawet i poznajcie Bestię z ławki obok i wybrankę jego serca.

Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/03/21/bestia-z-lawki-obok-1-robico/

YOSHIDA Z ŁAWKI OBOK

• Manga