Kształt twojego głosu #1

Okładka książki Kształt twojego głosu #1 Yoshitoki Oima
Okładka książki Kształt twojego głosu #1
Yoshitoki Oima Wydawnictwo: Kotori Cykl: Kształt twojego głosu (tom 1) komiksy
komiksy
Kształt twojego głosu (tom 1)
Koe no Katachi
Kotori
2017-04-28
2017-04-28
2015-05-01
Tomasz Molski
koe no katachi kotori manga

Podsumowując całą serię: piękna historia.
Jest smutna, opowiada o poważnych tematach takich jak prześladowanie, wykluczenie i wyobcowanie w młodym wieku, ale też o radzeniu sobie z tym i ponownym budowaniem zaufania. Przeczytałam całość w 1 dzień. Szczerze polecam każdemu, komu niestraszne takie historie.

Podsumowując całą serię: piękna historia.

Mam na swoim koncie niewiele mang. Tę przeczytałem z polecenia i coraz bardziej przekonuje się do tego typu książek.
Główna bohaterka - Shoko Nishimiya jest osobą, którą lubi się od początku jej poznania. Nie można tego powiedzieć o drugim bohaterze i jej prześladowcy - Shoyi.
Shoko jest bardzo przyjemną w odbiorze bohaterką i tym trudniej czyta się całą opowieść patrząc ile przykrości spotyka ją od otoczenia.

Historia jest z gatunku tych trudnych. Porusza temat przemocy w szkole i braku reakcji na nią....

Zachęcam do zapoznania się także z anime. Mimo że oba dzieła są podobne to jednak mają parę znaczących różnic

Pewnego dnia do klasy łobuziaka i pozera Ishidy przenosi się niesłysząca Shoko Nishimiya. Główny bohater nie potrafi wykrzesać z siebie ani odrobiny przyzwoitości oraz toleracji wobec odmienności dziewczyny, dlatego od początku staje się ona celem jego uszczypliwości. Mający poparcie klasy główny bohater codziennie wypisuje obelgi na jej ławce, bazgrze w jej zeszycie do komunikacji, szturcha i niszczy rzeczy czując się przy tym całkowicie bezkarnym. Do czasu... Ishida wkrótce przekonuje się, że karma do niego wraca, a jego cierpienie trwa dłużej niż cierpienie Nishimiyi. Popadając w coraz większą beznadzieję egzystencjalną Ishida targany wyrzutami sumienia postanawia spotkać się z byłym obiektem swoich prześladowań. Co z tego wyniknie? Przekonamy się w kolejnych tomach.

Na półkach: , , , , , , , ,

STOP PRZEMOCY W SZKOŁACH

"Kształt twojego głosu" stanowi bardzo ostry sprzeciw wobec buildingu we współczesnych szkołach i nie tylko. Udowadnia jak okropni są ludzie, w szczególności dzieci i młodzież. Coraz głośniej się słyszy o znęcaniu się nad innymi, ofiary popadają przez to w depresję, która nieleczona przyczynia się do samobójstw, których jest coraz więcej. Co do tej mangi, uważam, że jest naprawdę wartościowa i zaskakująco mądra (wbrew temu co mówi wiele rodziców) Uważam, że każdy powinien zapoznać się z tą historią, choćby pod postacią adaptacji filmowej.Apeluję - nie bądźmy jak Shoya w młodości. Bądźmy mili dla każdego. Brońmy innych. Nie pozwólmy by ofiary buildingu zamykały się w sobie. I co najważniejsze - nie traćmy człowieczeństwa.

STOP PRZEMOCY W SZKOŁACH

Nieprzyjemnie realistyczna manga

Nieprzyjemnie realistyczna manga

To jedna z tych "trudniejszych" mang. Historia przedstawiona w pierwszym tomie daje mocno do myślenia, zwłaszcza, że jest przedstawiona z perspektywy "tego złego".

Mamy tu klasowego łobuza, który z początku po prostu wymyśla psoty by zabić nudę, czynie tym pewne drobne problemy innym jednak nie jest to jeszcze coś co byłoby ewidentnie krzywdzące. Aż do momentu kiedy przyjdzie mu zmierzyć się z innością, której nie potrafi zrozumieć i w pewien sposób się jej boi. Do jego klasy trafia głucha dziewczyna.

Ishida niemal od razu obiera sobie ją za cel żartów, które zaczynają przeradzać się w coraz intensywniejsze dręczenie. Jakby tego było mało, udaje mu się wciągnąć w to niemal całą klasę. W pewnym momencie miarka jednak się przebiera, dziewczynka zostaje przeniesiona, a los odwraca się i nagle to Ishida staje się obiektem niechęci i przemocy.

Opowieść daje sporo do myślenia. Jestem też ciekawa, bo to dopiero początek historii, w jakim kierunku zostanie rozwinięta.

po obejrzeniu filmu sięgnęłam po mangę i polecam każdemu, ponieważ nie zostało wszystko zekranizowane, a historia jest przepiękna

Pierwsza moja książka tego typu, a czy przeczytam jeszcze jakąś? Na razie mnie nie ciągnie, ale kto wie.

miło tę mangę pamiętam, zaczynają się wakacje to sobie odświeżę

miło tę mangę pamiętam, zaczynają się wakacje to sobie odświeżę