Lekarze

Wydawnictwo: Książnica
The Death Committe
lekarze, medycyna, chirurgia, miłość

Inne wydania

Trzej młodzi lekarze rozpoczynają pracę na oddziale chirurgicznym okręgowego szpitala amerykańskiego. Są błyskotliwi, pełni energii, wiary w swoje umiejętności i przekonani o swojej szczególnej misji. Zetknięcie z trudnymi przypadkami i konieczność samodzielnego podejmowania decyzji hartuje ich osobowość i uczy z pokorą przyjmować porażki, a kiedy w ich życiu pojawia się miłość muszą się nauczyć dzielić swój czas między pasję zawodową i życie prywatne.

źródło opisu: Książnica, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

miki24gr | 2016-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Może niezbyt porywająca, ale ciekawa, spokojna powieść obyczajowa o życiu i karierze kilku amerykańskich lekarzy. Napisana w 1969r., jednak wiele poruszonych problemów nie straciło na aktualności- segregacja rasowa, korupcja, etyka zawodu lekarza. Natomiast niektóre kwestie medyczne dziś już należą do historii medycyny, np. początki transplantologii.
Polecam miłośnikom literatury z wątkiem medycznym.

wiejskifilozof | 2015-01-12

Książki o tematyce medycznej są przeze mnie bardzo lubiane. Może dlatego, że kilka osób z mojej rodziny ma różne związki z medycyną.
Lekarze jednak, nie są bohaterami z mojej bajki a literatura medyczna nie jest i pewnie nigdy nie będzie moją ulubioną, mimo, że mają jakiś potencjał by stać się taką właśnie.
A w opiniowanej książce przeszkadzała mi ...rozlazłość, a do tego obecność - aż nadto rozmaitych wątków. Choć samych wątków medycznych było raczej na pół gwizdka :-)
Oj dużo, dużo dla mnie, za dużo..

aleczka | 2015-06-16
Na półkach: Przeczytane, Oddane

Historia trzech lekarzy, bardzo różniących się i rasą i pochodzeniem, opowiedziana z punktu widzenia każdego z nich. Ciekawa, dobrze się czyta- i choć nie jest to "Medicus", to polecam, zwłaszcza miłośnikom literatury tzw."medycznej"

Karimba | 2011-07-17
Przeczytana: 15 lipca 2011

Od ponad kilku lat mamy do czynienia z niesłabnącą fascynacją tematem lekarzy i ich codziennej walki o zdrowie pacjenta. Widzowie z zainteresowaniem śledzą losy bohaterów licznych seriali o tematyce medycznej. Popularność książek o tej tematyce jest nie mniejsza. Myślę, że ten fenomen można wyjaśnić na kilka sposobów. Po pierwsze, takie powieści często pokazują osobiste problemy, z jakimi lekarze muszą się mierzyć. Zmagania te przypominają nam, że lekarz jest takim samym człowiekiem jak my. Ma swoje marzenia, lęki i często takie same problemy, jakie dotykają setki tysięcy innych ludzi. Jednak przy wizytach lekarskich zapominamy o tym. Czasami trafiamy na oschłego i niemiłego lekarza, który traktuje nas wręcz taśmowo. Z gabinetu wychodzimy rozgoryczeni i zawiedzeni, że trafiliśmy na takiego niesympatycznego osobnika. Świadomość tego, że ów specjalista jest takim samym człowiekiem jak my, może nieco osłodzić niezadowolenie. Przecież każdy ma prawo do gorszego dnia – myślimy i...

shadow | 2011-01-04
Przeczytana: 2009 rok

Pomysł bardzo dobry, gorzej z realizacją. Książka mnie nudziła, zabrakło iskry, zachęcającej do czytania, przez co ledwo ją wymęczyłam. Mieszanie narracji jest dobrym pomysłem, ale tutaj w żaden sposób nie odniesiono tym sposobem sukcesu, nie wzbudzono zaciekawienia

Kamulka84 | 2010-04-16
Na półkach: Powieści, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

Książka dla wszystkich miłośników literatury dot. lekarzy. W bardzo prawdziwy sposób opisane codzienne zmagania z chorobą, śmiercią, własnym zmęczeniem, kilkunastogodzinnymi dyżurami. Pozwala poznać choć trochę codzienność medycznego światka. Polecam!

Marta | 2013-10-10

Kilka lat temu przeczytałam "Medicusa" Noah Gordona. Pamiętam, że byłam zachwycona tą powieścią. Tym razem, chociaż czytało się dobrze, zabrakło mi polotu a akcja była troszeczkę za nudnawa.

soyowy | 2013-02-09
Na półkach: In my House ;), Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Życie lekarza jest ciężkie. Zanim się nim zostanie trzeba się wiele uczyć. Ale jak to jest być lekarzem ? Jako uczeń klasy o profilu biologiczno chemicznym mam wiele znajomych, którzy już są albo maja zamiar iść na studia medyczne.

Naoh Gordon urodził się w Worcester w stanie Massachusetts, studiował w Bstonie gdzie ukończył dziennikarstwo oraz filologię angielską. Był reporterem „Boston Herald” i wydawca czasopism medycznych. Zrezygnował z dziennikarstwa by pisać własne książki co okazało się naprawdę dobrą decyzją.

Książka opowiada historię trzech młodych chirurgów, którzy rozpoczynają prace w amerykańskim szpitalu. Trudne przypadki, ciężkie decyzje hartują ich do przyjmowania z pokorą najgorszych porażek. Muszą nauczyć dzielić się życie prywatne, a zawodowe. Kiedy w ich życiu pojawia się miłość ich życie coraz bardziej nabiera tępa, a czasu jest coraz mniej. Co się takiego stanie ? Czy uda im się wszystko pogodzić ? A może ich życie miłosne okaże się kolejną porażką? ...

akwiecia | 2016-09-25
Przeczytana: 25 września 2016

Bardzo interesująca książka, pokazuje prawdziwe życie lekarzy, sprawia że stają nam się bliżsi. Odsłania też przed nami że nie są ani cudotwórcami ani lepszymi ludźmi. Popełniają błędy jak inni zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Warto przeczytać daje do myślenia.

Monika | 2014-07-15
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 15 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przemęczyłam tych Lekarzy,dosłownie przemęczyłam.Wcześniejsze powieści Gordona podobały mi się,niektóre nawet bardzo np.Medicus. Lekarze nie porywają.