Góra obietnic

Adam Szustak OP Wydawnictwo: W drodze religia
W drodze
religia
2015-11-27

Trochę inne spojrzenie na dziesięć przykazań Bożych, które stają się obietnicami lepszego życia, a nie tylko zasadami. Wiele nowego wyciągnęłam z tej książki, dotyczy to trochę innego spojrzenia na dane przykazanie, np. pierwsze Nie będziesz miał bogów cudzych (w książce ładnie opisane i zacytowane z Pisma świętego), gdzie chodzi o to by pomiędzy mną a Bogiem nie było...

Według mnie idealnie wyjaśnione 10 przykazań. Książka jest krótka i skupia się wyłącznie na tym. Piszę jak powinniśmy rozumieć grzech i sprzeniewierzenie się dekalogowi. Jak możemy zgrzeszyć i co zalicza się do grzechu w danej dziedzinie. Wprost ukazane co jest a co nie jest grzechem w wypadku każdego z dziesięciu przykazań.
Zachęcam,
Adrian Jeżak

Polecam przeczytać jeśli chcecie poznać inną stronę 10 Przykazań niż ta, której uczyliśmy się na lekcji religii w szkole.
Ta książka to bardzo ciekawe, inne spojrzenie na Dekalog. Ojciec Adam przedstawia je tutaj nie jako nakazy i zakazy, ale jako obietnice i w bardzo przystępny sposób je tłumaczy popierając fragmentami historii z Pisma Świętego. Polecam bardzo serdecznie ;)

Super książka. W całkiem nowy, ciekawy sposób ukazane 10 przykazań. Ukazane tak jak powinniśmy je odbierać i przestrzegać

Warto przeczytać i do niej wracać :)

10 przykazań i 100 refleksji z nimi związanych a także tysiące przemyśleń. Ojciec Adam jest nie tylo świetnym kaznodzieją mówionym, ale i piszącym. Też mieliście tak, że jak czytaliście, to słyszeliście jego głos?

"Góra obietnic" zmieniła moje myślenie o przykazaniach. Pozytywnie nastawia do życia i wiary. Napisana w prosty sposób, bez zawiłości. Nie jest to jednak podręcznik, w którym autor mówi "z tego się wyspowiadaj, z tamtego nie musisz". To nie jest zbiór prostych wskazówek. Książka ta skłania jednak do refleksji nad bardzo głębokim i nieoczywistym spojrzeniem na Dekalog. Jak...

Ta książka bardzo dużo uświadamia nam jak wiele obietnic składamy Bogu i w jaki sposób mniej lub bardziej je wypełniamy w naszym życiu. Książka skłania do refleksji a także do działania. Poprzez prosty język odkrywamy tzw. "nowości" w wierze do samego Boga.

Książka zrobiła na mnie dobre wrażenie. Wczytując się w nią, chciałem się dowiedzieć o co chodzi w Dekalogu, humorystycznie opisana opowieść brnąca do wytłumaczenia z czym to się je i jak na to patrzeć, wytłumaczyła mi czym są przykazania z kąta widzenia o. Adama Szustaka. Warto przejrzeć.

Proste, krótkie i na temat - właśnie taka jest ta książka. Przyznaję, że z Szustakiem raz bywam na tak, raz bywam na nie. Tym razem jest bardzo na tak, to jest wręcz ULTRA TAK. Potrzebowałam innego spojrzenia na dekalog, odświeżenia tego co wiem na jego temat, otwarcia mi oczu tak na chłopski rozum. Teraz mam falę refleksji, które kiełkują od momentu przeczytania i jestem...

• 2019
  • Chcę w prezencie