Tajemnica mapy

Tłumaczenie: Dorota Malina
Cykl: Treasure Hunters (tom 2)
Wydawnictwo: Znak emotikon
Danger Down the Nile
a_iwka

Bick, Beck, Burza i Tommy od dziecka mieszkają na statku i poszukują skarbów. Pewnego dnia mama i tata znikają bez śladu, a rodzeństwo wpada w niezłe tarapaty! Muszą natychmiast wyruszać do Afryki. Ściga ich najgorszy wróg, który nie cofnie się przed niczym. Tymczasem tajemniczy wujek Timothy chce sprzedać ich statek i wysłać rodzeństwo do szkoły z internatem. Czy rodzeństwo odkryje tajemnicę...

Czy rodzeństwo odkryje tajemnicę starej mapy?
Kto stoczy pojedynek z rekinem ludojadem?
I czy uda się zmylić pościg?

źródło opisu: www.znak.com.pl

źródło okładki: www.znak.com.pl

KuLtUrAlNiE | 2016-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2016

Jest to już kolejna, druga część "Treasure Hunters"...a oto link do recenzji pierwszej części - po prostu kliknij:)
O czym? W zasadzie aspektów jest wiele. Przede wszystkim jednak jest to powieść przygodowa. Mamy tu rodzeństwo - Bick, Beck, Burza i Tommy. Każdy z nich jest inny i każdy ma do zaoferowania indywidualne zdolności i umiejętności. Łączy ich cel podróży i przygód. Ten cel to odnalezienie rodziców. W pierwszej części - ci, którzy czytali wiedzą - dzieciaki były blisko, ale jednak nie dotarły do sedna swych poszukiwań. Teraz ma być inaczej...jesteście pewni, że się zapędziłam i powiem Wam, czy im się udało? Nic z tego! Musicie sami się o tym przekonać. Myślicie, że pierwsza część była kumulacją wszelkich możliwych przygód, napotkanych niebezpieczeństw i dynamicznych zwrotów akcji? To się mylicie:) W "Tajemnicy mapy" to dopiero się dzieje...Czytając nie możemy odejść od książki. Każdy rozdział bowiem kończy się tak, że nie ma siły, trzeba czytać dalej. Na szczęście treść...

Bartek | 2016-03-17
Przeczytana: 16 marca 2016

Mam wrażenie, że historia nie jest dokończona, czekam na trzecią część. Książka bardzo ciekawa i wciągająca. Bardzo polecam tą serię.