Ewolucja budżetu Unii Europejskiej w kontekście wyzwań klimatycznych polskich regionów

Wydawnictwo: Difin
historia
LubimyCzytać

Problematyka zawarta w publikacji jest bardzo ważna, interesująca i aktualna zarówno w teorii, jak i w praktyce gospodarczej. Wybór tematu jest trafny, gdyż zagadnienie realizacji wymogów ekologicznych wynikających z polityki klimatycznej w kontekście ewolucji budżetu Unii Europejskiej jest istotnym wyzwaniem, a jednocześnie problemem dla Polski opierającej swoją gospodarkę na wykorzystaniu paliw kopalnych, będących źródłem większości zanieczyszczeń powietrza.Opracowanie zawiera oryginalne wyniki analizy związków między skutkami zmian klimatu, polityką klimatyczną, polityką spójności a kształtowaniem się budżetu UE, ze szczególnym uwzględnieniem skutków dla Polski. Kształtowanie się budżetu UE ma wpływ na realizację celów polityki spójności. Cele tej polityki są z kolei powiązane z celami polityki ekologicznej, w tym z polityką klimatyczną (ochrony powietrza). Można więc wręcz powiedzieć, że realizacja celów polityki spójności jest w pewnym stopniu uwarunkowana realizacją polityki klimatycznej.Dr hab. prof. US Barbara Kryk:Autorzy konsekwentnie w poszczególnych rozdziałach analizowali związki między polityką spójności, polityką klimatyczną, a budżetem UE. To pozwoliło im w pełni zrealizować cel badań. Godny podkreślenia jest fakt, że dotychczas nie były prowadzone badania w takim ujęciu i nie ma zwartego i kompleksowego opracowania na ten temat. Dodatkowym atutem jest to, że w badaniach wykorzystano najnowsze uregulowania, dokumenty i literaturę z tego zakresu oraz starano się przedstawić własne sugestie i opinie na dany temat.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!