Kraków dla młodych podróżników. Przewodnik ilustrowany

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
LubimyCzytać

Kraków - ilustrowany przewodnik dla młodych podróżników.Oto kolorowy i zwariowany przewodnik po dawnej stolicy Polski, do dziś uważanej za jedno z najpiękniejszych miast Europy. Opowiemy wam o ważnych miejscach całkiem niepoważnie - o wzgórzu wawelskim zamieszkanym przez smoka, o początkach uniwersytetu, o ołtarzu w szafie rzeźbionym przezWita Stwosza, o pierwszej krakowskiej galerii handlowej w Sukiennicach czy żydowskiej dzielnicy nazwanej imieniem króla Kazimierza. Poznacie niezwykłych krakowian: pierwsze kobiety na świecie, które skończyły studia, zwycięzcę międzynarodowych konkursów malarskich Jana Matejkę i rozmarzonego spacerowicza Stanisława Wyspiańskiego, a nawet właścicielkę imperium kosmetycznego Helenę Rubinstein.To książka o Krakowie nie tylko dla młodego turysty, ale dla każdego ciekawegobarwnych opowieści o historii Polski i kulturze Europy.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

ilovebooooks44 | 2017-11-16

Świetny przewodnik dla dzieci, kolorowe ilustracje i krótki i zwięzły temat omówiony w niebanalny sposób. Polecam☺📚