Rzym dla młodych podróżników. Przewodnik ilustrowany

LubimyCzytać

Rzym dla młodych podróżników. Ilustrowany przewodnikOto nietypowy przewodnik po Rzymie złożony z krótkich wesołych opowiastek.Historię Rzymu obejrzymy w komiksowym skrócie, w Koloseum sprawdzimy, co ze swoich miejsc widzieli widzowie kolejnych rzędów, dowiemy się o starożytnych rozrywkach, także z udziałem dużej ilości wody, a także o całkiem suchych grobowcach, o rzymskich oszustwach i Ustach Prawdy. Przyjrzymy się pracy genialnych artystów, którzy odcisnęli na piętno na Wiecznym Mieście - Michała Anioła malującego golasy w Kaplicy Sykstyńskiej, Gian Lorenzo Berniniego, który nadał rozmach Bazylice św. Piotra, czy Federico Felliniego, reżysera, który rzymskie "słodkie życie" rozsławił na cały świat.Z tą książką możesz planować rodzinne zwiedzanie Rzymu. Jest ona także beztroskim dopełnienie "dorosłych" przewodników i źródłem podanej w przyjazny sposób wiedzy o kulturze Europy.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

magda | 2018-05-17

Miasto które odwiedziłam kilka razy i do którego wrócę jeszcze nie raz. Wenecja nazywana jest najpiękniejszym salonem europy, plac św. Marka, ale to wszystkie drogi prowadza do wiecznego miasta." USTA PRAWDY" najchętniej odwiedzane miejsce przez turystów, uwiecznione w świetnym filmie RZYMSKIE WAKACJE .Włożyć rękę i wyznać co jest w myślach. A potem czekać na wyrok. BYŁAM WIDZIAŁAM, SPRAWDZIŁAM. Polecam.