Góry Złote. Mapa turystyczna. 1:40 000 Compass

LubimyCzytać

Góry Złote leżą w płn.- wsch. części Ziemi Kłodzkiej. Jest to jedno z najdłuższych pasm górskich w środkowej części Sudetów Wschodnich ciągnące się szerokim łukiem długości ok. 40 km od Przeł. Kłodzkiej (489 m n.p.m.) na płn. zach. do Przeł. U Trzech Granic (1111 m n.p.m.) na płd. wsch. Nazwa pasma nawiązuje do złota wydobywanego od dawna w tych górach. Grzbietem Gór Złotych na dł. ok. 32 km wiedzie granica państwowa i po czeskiej stronie przyjmują nazwę Rychlebske hory od ruin Zamku Rychleby.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!