Księga humoru żydowskiego. Dowcipy i anegdoty

Wydawnictwo: Videograf
anegdoty, humor żydowski
satyra
LubimyCzytać

Zbiór dowcipów i humorystycznych opowiastek zaczerpniętych ze skarbnicy kultury żydowskiej. Zgromadzone według klucza tematycznego dowcipy nie tylko śmieszą czytelnika, ale i są źródłem informacji o tradycji, obyczajach, nakazach religijnych, stosunku do pieniędzy, polityki, pracy i zabawy Żydów zamieszkujących Polskę i inne kraje europejskie. Wiele historyjek jest związanych z wielką emigracją Żydów do Ameryki i próbą ułożenia sobie życia w zupełnie nowych warunkach. Przysłowiowy żydowski humor jest pełen mistyki i filozoficznej głębi, dlatego księga nie tylko bawi, ale i pozwala lepiej zrozumieć przedstawicieli narodu, który tak wiele wniósł do kultury Polski.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Dominik | 2019-03-04
Przeczytana: 04 marca 2019

Niektóre dowcipy zamieszczone w tej książce są naprawdę zabawne; mam już kilka ulubionych. Oczywiście, nie mogło zabraknąć tematu pieniędzy; są także inne, jak np.: miłość, rodzina, wiara czy stosunki chrześcijańsko-żydowskie. Anegdoty zostały zebrane i zaprezentowane w ostatnim rozdziale książki.

Polecam, ale do czytania od czasu do czasu, co pozwoli w pełni cieszyć się tą pozycją.