Największe zbrodniarki w historii

Wydawnictwo: Muza
8373198547
morderczynie
literatura faktu

W przeciwieństwie do mężczyzn morderców, kobieta, która zabija, to rzadkość. A jednak takie kobiety wzbudzają większe przerażenie niż mężczyźni, którzy popełnili podobne zbrodnie. W książce tej opisano życie i uczynki piętnastu kobiet, których zbrodnie swego czasu splamiły karty historii. Ojcobójstwo, bratobójstwo oraz najokropniejsze ze wszystkich dzieciobójstwo morderstwo seryjne, w tym napastowanie i zabijanie mężczyzn tortury, prześladowania, masakry i morderstwo w obliczu prawa zabójstwa na tle seksualnym morderstwa dla zysku lub w celu ukrycia innych przestępstw opisy tych i wielu innych zbrodni znajdziemy w niniejszym fascynującym studium przejawów najprawdziwszego zła w działaniach różnych kobiet na przestrzeni około 2000 lat.

Salma | 2016-03-05

Jakkolwiek sylwetki słynnych zbrodniarek zostały w tej niepozornych rozmiarów książce przedstawione skrótowo, to jednak każda z nich mnie zaintrygowała. Książka raczej wprowadza w biografię kobiet - morderczyń, trucicielek i władczyń-despotek. Po lekturze "Największych zbrodniarek..." można po prostu poszukiwać innych opracowań, biografii, wszelkich informacji lub przyjąć, że to było ciekawe, tyle wystarczy, dziękuję.

marzena | 2016-05-16
Lalaith | 2015-12-03