Niezwykłe miejsca w dziejach świata. Ślady tworzenia historii

Wydawnictwo: Bellona
9788311119581
historia
LubimyCzytać

Książka opowiada o miejscach, w których tworzyła się historia. Dobór miejsc, kieruje czytelnika nieuchronnie ku mrocznym aspektom ludzkiej natury; wymieniono tu szereg krwawych porażek i zwycięstw, z pewnością nie brakuje też opisów okrucieństw, przemocy i śmierci. Z reguły jednak historia poszczególnych miejsc jest bardziej złożona i niejednoznaczna, poddając się znacznie szerszej interpretacji. Wybierając trzy tuziny miejsc, które odegrały szczególną rolę w historii, autor starał się kierować zasadą szerokiego zasięgu zarówno geograficznego, jak i czasowego.Artykuły zostały ułożone w porządku chronologicznym i obejmują okres ponad dwóch i pół tysiącleci, od V wieku przed naszą erą w Grecji do XXI wieku w Stanach Zjednoczonych, geograficznie zaś pokrywają obszar całego świata, od Europy i obu Ameryk po Bliski Wschód i Australię. Podstawowymi kryteriami były jednak znaczenie historyczne i barwność opowieści.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!