Castles and Palaces The Province of Silesia

Wydawnictwo: ADAN
albumy
LubimyCzytać

Angielska wersja albumu ZAMKI I PAŁACE. WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE.Książka prezentuje ciekawe i rzetelnie przygotowane opisy 43 zamków i pałaców, zlokalizowanych na terenie województwa śląskiego. Stanowi drugą część znanej serii o zamkach i pałacach Śląska (pierwsza dotyczy Opolszczyzny, natomiast trzecia, obecnie w przygotowaniu, ukaże wyjątkowość zabytków Dolnego Śląska).W naszej publikacji przedstawiamy obiekty o szczególnej wartości kulturalnej. W tę wyjątkową podróż zabierze Państwa niniejsze wydawnictwo. Spośród licznych budowli wybraliśmy te najpiękniejsze, otwarte na turystów i wspaniale odnowione.Niezwykle efektownie prezentują się liczne zdjęcia (łącznie 151), zarówno współczesne jak i archiwalne. Te ostatnie zasługują na szczególną uwagę – zestawiają przeszłość z teraźniejszością, ale nade wszystko wprowadzają niezwykły klimat czasów minionych. Autorem zdjęć współczesnych jest fotograf Ryszard Emmerling, który w sposób niezwykły potrafi oddać piękno budowli, dostrzegając jej niepowtarzalność.Spośród innych publikacji niniejsze wydawnictwo wyróżniają ciekawie opisane dzieje rodów (powiązanych z danymi miejscowościami czy zabytkami), legendy, a także kolorowe herby. W rzetelnym wprowadzeniu odnajdzie czytelnik informacje na temat heraldyki oraz szlachty górnośląskiej. Tematyka owa niewątpliwie stanowi ciekawostkę dla odbiorcy i ubogaca treść publikacji.W książce odnaleźć można zabytkowe budowle rozsiane po całym województwie śląskim. Scharakteryzowaliśmy zamki i pałace usytuowane m.in. w Będzinie, Bielsku-Białej, Cieszynie, Gliwicach, Kamieńcu, Łubowicach, Orzeszu, Pszczynie, Promnicach, Sosnowcu czy Żywcu. Każda z tych miejscowości posiada wyjątkową historię lub ciekawą postać i tym samym zasługuje na odkrycie.Ponadto szczegółowo opisany został Szlak Orlich Gniazd, wyjątkowa atrakcja turystyczna województwa śląskiego, wyróżniająca je spośród innych regionów Polski. Malownicze ruiny zamków w Olsztynie, Ogrodzieńcu czu Mirowie kryją w sobie ducha przeszłości. Budują tajemniczy nastrój i zachwycają pięknem.W końcowej części książki umieściliśmy krótką charakterystykę pozostałych zamków i pałaców województwa wraz z małymi zdjęciami (łącznie 25 zabytków na 5 stronach). Tym samym poszerzony został krąg zabytków wartych zainteresowania.Książka formatu A4 w twardej oprawie zwraca uwagę starannością wydania i dbałością o szczegóły. Miły w dotyku papier kredowy oraz mnogość kolorów podnoszą walor estetyczny publikacji. Informacje o zabytkach opierają się na rzetelnych źródłach.Zachęcamy Państwa do zwrócenia uwagi na prezentowane wydawnictwo, które eksponuje unikatowe piękno regionu górnośląskiego, ukryte w zabytkach.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!