1000 łamigłówek, zagadek logicznych i testów IQ

hobby
LubimyCzytać

Oto ponad 1000 zagadek o różnym stopniu trudności pozwalających na sprawdzenie i rozwinięcie intelektu.To idealna książka dla każdego miłośnika zagadek, który pragnie wystawić na próbę swoją inteligencję.Dzięki łamigłówkom zawartym w tej książce rozwiniesz: myślenie kreatywne , rozumowanie dedukcyjne , rozwiązywanie zagadek. Jest jeden fakt , co do którego zgadzają się wszyscy neurolodzy - regularne ćwiczenia sprzyjają rozwojowi mózgu podobnie , jak rozwojowi mięśni . W rzeczywistości mózg nie tylko odnosi korzyści dzięki takim cwiczeniom - on dzięki nim rozkwita.Myśl elastycznie i na każdą zagadkę patrz z różnych punktów widzenia, zamiast koncentrować się tylko na tym, co najbardziej oczywiste. Zyskasz długie godziny dobrej zabawy.Życzymy ci szczęścia , zacznij rozwiązywać je już dziś!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Shino11 | 2017-04-16

Powtarzające się pytania na to samo kopyto, niektóre pozostawione w języku angielskim (można było wykazać się inwencją twórczą i wykreować polskie odpowiedniki), tak, jakby inteligencja wymagała koniecznie od nas znajomości rozmaitych angielskich słów, polecenia zawierające błędy, literówki.
Ktoś się nie przyłożył do stworzenia polskiej wersji łamigłówek. Przy którymś z kolei teście (każdy test to 50 pytań) powtarzalność właśnie powoduje, że człowiek zaczyna się nudzić monotonią zadań i czeka, aż jakieś zupełnie nieznane polecenie wybudzi go ze stanu umysłowego znużenia.