Pikantne skandale

Wydawnictwo: G+J
popularnonaukowa
LubimyCzytać

W seksie ciągle odkrywamy coś, co nas szokuje. Zmagający się z własnymi obsesjami artyści tworzą prowokacyjne dzieła. Kontrowersyjni politycy mają na sumieniu seksualne skandale. Poliamoryści kochają wiele osób jednocześnie, a aseksualni nie uznają seksu wcale. W specjalnych numerach „Focusa” wciąż odkrywamy zdumiewające strony ludzkiej sksualności. Z tej książki dowiecie się:* Jak się robi gumowe dzieci?* Które prostytutki zrobiły karierę w show biznesie?* Ile kobiet miał Fidel Castro?* Czego wstydzili się znani artyści?* Jak żyją ludzie, którzy nie uznają seksu?

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Agnieszka | 2017-11-29
Przeczytana: 28 listopada 2017

Choć skandale są mało pikantne to książka ma swoje zalety. Najlepsze rozdziały na sam koniec, jednak warto przebrnąć przez nudnawy początek by poczytać o orgiach w starożytnym Rzymie, Grecji i nie tylko, dowiedzieć się kto zaczynał swoją karierę od filmów pornograficznych oraz to że monogamia nie leży w naturze ludzkiej.

Cienkość książeczki przekłada się na mniejszą jakość. Tekstów zwyczajnie jest zbyt mało a temat jest niewyczerpany- przecież tyle można o nim powiedzieć i jeszcze więcej napisać i naprawdę dobrzy i ambitni autorzy Focusa by to potrafili gdyby na siłę nie próbowano tworzyć tych wydawanych przez GJ książeczek na konkretne tematy (najlepiej sprzedawanych po 4-7 zł w outletach i tanich książkach). Zamiast zrobienia jednej, grubszej i bardziej rozpracowanej książki w tym temacie a nie mniejszych publikacji dobrych tylko chyba dla samych fanów Focusa mających niedosyt artykułów.