Tajna historia snów

Wydawnictwo: Bellona
9788311120549
historia
LubimyCzytać

W tej publikacji autor łączy swoją wiedzę historyczną, doskonałą znajomość rożnych tradycji religijnych i świętych tekstów jak Biblia, Koran czy Wedy, z podejściem uznającym, że wszystko we Wszechświecie jest ze sobą połączone i wzajemnie na siebie oddziałuje. Autor prezentuje historię interpretacji snów od czasów sprzed Artemidoriusa po Freuda.Czytelnik dowiaduje się, że starożytni interpretatorzy snów nie tylko rozszyfrowywali znaczenie snów, ale też odprawiali rytuały mające na celu odwrócić mroczną energię złych snów, chronić psychikę śniącego, przekierowywać przyszłe wydarzenia. Czytamy też o roli snów w narodzinach głównych religii świata; o ich znaczeniu w dziedzinie medycyny i uzdrawiania; wpływie na kształt światowej twórczości literackiej, muzycznej,naukowej. Druga część książki poświęcona jest prezentacji roli snów i zbiegów okoliczności w życiu tak wyjątkowych postaci, jak: Joanna d''Arc, Lukrecja de Leon, Harriet Tubman, Mark Twain, Carl Gustav Jung i Wolfgang Pauli czy Winston Churchill. Książka jest napisana przystępnym językiem i nie brak w niej momentów dramatycznych, jak i humorystycznych. Bez wątpienia wzbogaca ona naszą wiedzę o snach i skłania do refleksji.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!