Bohaterowie moich filmów. Spotkania

LubimyCzytać

* Adam Kopyciński * Leopold Buczkowski * Stefan Kisielewski * Józef Tischner * Kazimierz DejmekIgnacy Szczepański pisarz, malarz, autor scenariuszy i reżyser kilkudziesięciu filmów dokumentalnych takich jak: "Kapela Oświęcimska", "Wieczysty wrot" (fabularyzowany), "100 razy głową w ściany czyli Kisiel", "Tak się toczy moja myśl", "Według Mrożka", "Redaktor", "Teraz ujawniam podłogę", "Obroty pamięci", "Pierwszy Kosmonauta", "Minio", "Dejmek", "Los nr 129912", "Trzeba uderzać we właściwe klawisze". Autor i reżyser spektaklu teatru TVP: "Patrzyłem na Zachód w stronę Polski". Autor książek "Fomentum", "Htlingskapelle" i esejów z historii kultury i o sztuce filmowej publikowanych m.in. w: "Nowym Wyrazie", "Miesięczniku Literackim", "Osnowie", "Odgłosach", "Tygodniku Kulturalnym", "Języku Polskim", "Kinie", Miesięczniku "Kraków".Od 1996 członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, w latach 1996-2004 Przewodniczący Sekcji Filmów Dokumentalnych SFP.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!