Haftlingskapelle

6 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-05-11926-2
historia
Joanne

"Häftlingskapelle" to pierwsza w świecie książka o orkiestrze oświęcimksiej, niezwykłym zespole muzycznym w obozie zagłady. Jej autorem jest reżyser filmowy- Ignacy Szczepański. Właśnie podczas realizacji dokumentalnego filmu o kapeli w KL Auschwitz zrodził się pomysł tej opowieści, osnutej na relacjach byłych więźniów-muzyków.

źródło opisu: Książka i Wiedza, 1990

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Joanne | 2012-07-09
Na półkach: Przeczytane, historia, 2012, Posiadam
Przeczytana: 07 lipca 2012

Widać, że książka ta nie została napisana przez pisarza z dorobkiem literackim. Niemniej przybliża wątek omijany przez wielu historyków- obraz kapeli obozowej w Oświęcimiu. Książka Szczepańskiego to zbiór rozmów z byłymi członkami orkiestry, którym muzyka w Auschwitz nieraz ocaliła życie. "Haftlingskapelle" to także prywatne notatki autora wykonane podczas przygotowywania filmu o orkiestrze oświęcimskiej.

fligiert | 2017-01-21
Przeczytana: 25 stycznia 2017