Morderstwo przy klifie Czarnego Łabędzia

Seria: Merkury
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
A Child's Book of True Crime
zbrodnia, dochodzenie, dojrzewanie

Kate Byrnes ma romans z ojcem swojego najlepszego ucznia, Luciena. Żona jej ukochanego właśnie wydała kryminał „Morderstwo przy Klifie Czarnego Łabędzia”. Jest to prawdziwa historia o brutalnym zabójstwie młodej kobiety. Kate ma własną wersję tej zbrodni. Aby móc przekazać ją dzieciom, uczniom jej klasy, wyobraża sobie, jak opowiedziałyby ją zwierzęta Australii. Kate jest tak zabsorbowana tą zbrodnią z namiętności, która miała miejsce przed kilkoma laty, że nie uświadamia sobie, jaką opinią cieszy się obecnie wśród mieszkańców miasteczka. Czy ta obsesja zbrodnią łączy jej los z zamordowaną dziewczyną?

Chloe Hooper ma trzydzieści lat. Studiowała na uniwersytecie w Melbourne i na Columbii w Nowym Jorku. Była stypendystką Fullbrighta. Powieść „Morderstwo przy Klifie Czarnego Łabędzia” była nominowana do Orange Prize, angielskiej nagrody przeznaczonej wyłącznie dla pisarek, które tworzą w języku angielskim.

"Zabawna, niepokojąca i musująca jak sorbet, powieść Hooper pozostaje w pamięci - przypominając o urokach i zagrożeniach dzieciństwa".
"Independent"

"Pełna uroku".
"Guardian"

"Trudno uwierzyć, że ta mądra opowieść to pierwsza książka Chloe Hooper... Dzięki oryginalności i aspiracjom to debiut wywołujący głębokie wrażenie".
"Sunday Telegraph"

"Świetnie wyważone rozmyślania o młodej kobiecie, w której budzi się seksualność, i która poznaje ukryte nurty historii Australii".
"Scotland on Sunday"

"Intrygująca... Hooper udało się to, co nie zawsze udaje się bardziej wytrawnym pisarzom... przedstawia swój materiał interesująco, z instynktownym wdziękiem".
"New York Times Book Review"

źródło opisu: [Zysk i S-ka, 2005]

wiejskifilozof | 2011-11-22

Mocno wciąga , bardzo dobre wydane 10 zł .

Kasia | 2012-09-02
Przeczytana: 31 sierpnia 2012

Bardzo ale to bardzo przeciętna książka, nad którą szkoda się jakoś specjalnie rozpisywać, bo po prostu nie ma nad czym. Konstrukcja jest, jak dla mnie, nie do przyjęcia, bo trudno się domyślić o co chodzi. A nie jest to lektura godna aż takiej uwagi, aby się w nią zagłębiać. Przekombinowane.

romek | 2012-12-31
Przeczytana: 30 grudnia 2012

"Zabawna,orginalna,niepokojaca musujaca jak sorbet powiesc Chloe Hooper zapada gleboko w pamiec przypominajac o urokach i zagrozeniach dziecinstwa"-tak pisze o tej ksiazce "The Independet"."Trudno uwierzyc,ze ta madra opowiesc to debiutancka ksiazka ChloeHooper.........Jedna z najbardziej intrygujacych powiesci roku".To "The New York Times Book Review".A wedlug mnie przecietna ksiazka,zzbrodnia w tle,i napewno nie zapadnie mi gleboko w pamieci

Joanna | 2011-03-30

Jak dla mnie to jest OK. Występuje w tej książce: strach, nienawiść, zemsta, miłość, seks...

juliagr | 2016-11-08
mbertman | 2016-10-28