Zabić czas

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Killing Time
kryminał, sensacja
Pistacia

Akcja rozpoczyna się od informacji o zaginięciu Anny, dziewczyny Toma, typowego matematyka – genialnego, ale społecznie nieprzystosowanego, próbującego postrzegać rzeczywistość wyłącznie przez pryzmat rozumu i logiki. Tom stopniowo odsłania ciąg wydarzeń, które doprowadziły do zniknięcia Anny. Czytelnik poznaje też jego mroczne obsesje i fascynacje (przede wszystkim niepohamowaną zazdrość o Annę i jej byłych partnerów). Dowiaduje się również o jego podejrzanej pracy nad nielegalnym oprogramowaniem do pełnych przemocy i pornografii gier komputerowych. Atmosfera powieści przypomina atmosferę „czarnych filmów” z ich mrocznym nastrojem i niepokojącą tajemnicą.

[opis wydawcy]

kinzetka | 2013-10-07
Przeczytana: 2010 rok

Frank Tallis napisał antykryminał, który mnie wciągnął niesamowicie. Narratorem jest młody angielski matematyk-doktorant, nie brzmi zbyt obiecująco, prawda? A jednak jest inaczej. Tom Jones wprowadza czytelnika w świat zazdrości naukowej, zazdrości cielesnej, dziwacznych pasji do nigdy nie zbudowanych maszyn i świat męskiej przyjaźni. Bez skrupułów przyznaje się do bycia dziwakiem, odludkiem, człowiekiem wręcz aspołecznym, a już na pewno antyrodzinnym. On nie przepada za ludźmi, a ludzie go po prostu ignorują. Jones ma swój mały światek, który pewnego dnia się rozpada jak domek z kart. I wówczas widzimy jak podły i samoluby może być każdy człowiek. Jak bardzo pozory mogą mylić i jak mało znamy człowieka śpiącego obok w naszym łóżku.
Wydaje się, że wątek kryminalny (naprawdę marginalny) posłużył Tallisowi za pretekst ukazania zaburzeń psychicznych w człowieku, zaburzeń emocji, których zenitem okazała się zbrodnia. Mnie ta książka wciągnęła, wciągnęły opisy zawiści pomiędzy...

DzikieWęże | 2011-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2011

Okropna książka. Nudna. Bohaterowie negatywni, wszyscy nudni, bez życia, bez energii bez pozytywnych odczuć. Jacyś tacy mało człowieczy.

Czytałam mozolnie i czekałam aż akcja się rozwinie. Rozwinęła się pod koniec książki i tyle. Całą książkę mogę opowiedzieć w 4 zdaniach więc bez sensu była pisanie aż tylu stron o niczym.

Czyta się to ciężko. Jedynie taki pozytyw , że książkę kupiłam w promocji za 3,5ozł... Więc straty na 25 zł dla mojego portfela nie odczułam bo pewnie po przeczytaniu bym żałowała wydanych pieniędzy.

Strata czasu.
Lepiej sięgnąć po coś innego.
Nie polecam.

To druga książka tego autora jaką przeczytałam. I już wiem, że nie sięgnę po następną. Nie dlatego, że jest nudna albo coś w tym stylu, bo dobrze się to czyta ( w jedne wieczór przeczytałam), ale jest to przerażająca momentami lektura. Nie lubię książkowych ani filmowych horrorów , a ta książka jak dla mnie zalicza się do tego gatunku. Każdy jednak może mieć inne zdanie. Zawiera też wątek romansu. Dlatego fani horrorów i romansów będą zadowoleni z lektury.

Jeśli ktoś nie zna jeszcze twórczości tego autora to polecam zacząć czytać od „Śmiertelnej intrygi

Nefglarien | 2010-12-14
Na półkach: Przeczytane, Blee
Przeczytana: sierpień 2010

Okropna książka, ale może dlatego, że nie lubię tak ciężkiego, pesymistycznego, chaotycznego, wręcz psychodelicznego stylu. Czytając, miałam wrażenie, że oszaleję: nic się nie dzieje, bohaterowie są nieludzcy (nie mają ani jednej pozytywnej cechy), nie wiadomo o co chodzi i do czego w ogóle zmierza ta książka. Nie polecam.

Aleksandra | 2012-03-03
Przeczytana: 03 marca 2012

Sięgnęłam po tą książkę przypadkiem. Uważam, że jest dobra. Podpisuję się pod opiniami, że akcja jest mało dynamiczna. Jednak ja najwyraźniej potrzebowałam takiej książki, która muszę przyznać, zaskoczyła mnie pod koniec. Polecam, najlepiej sięgnąć po nią i ocenić samemu

PiotR | 2012-11-19
Przeczytana: 10 października 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zaburzenie psychologiczne plus trochę wody i dodanych na siłę dwóch wątków.

Gwynbleidd | 2015-12-22
ewka1899 | 2015-10-31