Babska szychta

historia
LubimyCzytać

Pierwsza książka o kobietach w polskim górnictwie węglowym - 17 bohaterek, pracujących pod ziemią i na powierzchni, na różnych stanowiskach, z różnym stażem. Wyjątkowy portret kobiecej twarzy górnictwa węglowego na tle przemian gospodarczych i społecznych ostatnich lat po zniesieniu przez Polskę w 2008 roku zakazu pracy kobiet pod ziemią. Kreśli go z pasją Karolina Baca - Pogorzelska, dziennikarka zajmująca się górnictwem od 2007 roku, inżynier górniczy III stopnia, laureatka nagród branżowych za swoje publikacje w dzienniku "Rzeczpospolita".

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras