Pozdrowienia z powiatu oleśnickiego.Pocztówki z lat 1898-1943 z kolekcji autora

LubimyCzytać

Album stanowi kontynuację kolekcjonerskiego opracowania Pozdrowienie z Oleśnicy. Prezentowana kolekcja pocztówek, ukazujących ówczesne oblicze gmin powiatu oleśnickiego, pochodzi z przełomu wieku XIX i XX oraz czasów dwudziestolecia międzywojennego. Każda z pocztowych kartek to autonomiczna przestrzeń, opowiadająca nam o sobie. Porównując przeszłość z teraźniejszością, bogatsi jesteśmy o wiedzę na temat czasów, które minęły bezpowrotnie, ale dowiadujemy się też czegoś więcej – że przeszłość wcale nie jest tak odległa, jak zwykło się o niej myśleć, że jest niemal na wyciągnięcie ręki, bo nierozerwalnie spaja się z teraźniejszością.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!