Małe krzywdy

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller

Ta sprawa dla inspektor Joanny Piercy zaczęła się od informacji, że żołnierze ćwiczący na stoku góry Mrugające Oko trafili na zwłoki dziecka. W dodatku ktoś próbował je spalić, ale został spłoszony. ze wstępnych oględzin ciała dziesięcioletniego chłopca wynikało, że był on też przypalany papierosami i molestowany. A ponadto uwagę policji zwróc

Jula | 2012-02-28
Przeczytana: 25 lutego 2012

Powieść kryminalna poruszająca swoją tematyką, bo dotyczy krzywd wyrządzanych dzieciom.
Jeśli chodzi o warsztat pisarski, to wypada dość kiepsko: dłużyzny, powtórzenia, zakończenie - dla mnie - mało zaskakujące.
Bardzo sugestywna okładka.
Muszę sprawdzić inne powieści autorki.

toska1982 | 2013-02-09

Po ostatnio czytanej przeze mnie serii kryminałów skandynawskich, postanowiłam trochę zmienić środowisko i przenieść się do Wielkiej Brytanii, do tradycji angielskiej. Jak możemy się dowiedzieć z opisu z okładki, Priscilla Masters znana jest z thrillerów medycznych oraz właśnie z serii powieści z inspektor Joanną Piercy. Dla mnie to pierwsze spotkanie z tą autorką, a jak wypadło, o tym za chwilę.
Dean, miał to nieszczęście przeżyć całe dziesięć lat, choć lepiej było by dla niego, gdyby wcale się nie urodził. Już od pierwszych dni zaniedbywany przez matkę, często trafiał do rodzin zastępczych i tak samo często wracał do domów dziecka. Życie nauczyło go by być twardym i się nie poddawać, że tylko sprytem i skrytością można cos osiągnąć, jednak do końca swoich dni nie wyzbył się naiwnej wiary w ludzi, nie potrafił wyzbyć się ufności, która go zgubiła.
Inspektor Joanna Piercy dostaje zgłoszenie, że na stoku góry Mrugające Oko, doszło do morderstwa, jednak czegoś takiego się nie...

Anna | 2012-08-15

bardzo lubię tę pisarkę..ale ta książka została wg mnie tak średnio napisana ;p mało akcji...trochę nudna ;p

Agnieszka | 2011-11-15
Przeczytana: listopad 2010

fajna

Natula | 2011-09-08
Przeczytana: 2010 rok

Słabiutka książeczka, taki kryminał klasy B.
Akcja mocno się ślimaczy, autorka lubi powtórki bo niektóre teksty/zwroty jak skopiowane pojawiają się po kilka razy.
Temat na książkę może i niegłupi, ale Pani Masters chyba zabrakło pomysłu na poprowadzenie tej historii, która z każda stroną nieubłaganie się sypie.

matieve | 2016-07-16
Przeczytana: 15 lipca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Logiczne przedstawienie jak można dziecku bez rodziny wmówić jak ta rodzina powinna wyglądać i to wykorzystać...

Dorota | 2016-08-03
empod | 2016-02-23