Spokojne miejsce

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller

Po studiach medycznych doktor Megan Banesto wróciła do rodzinnego miasteczka w Walii. Jako internista wie wszystko o swych pacjentach. Jedną z nich jest cierpiąca na schizofrenię Bianca Rhys, przez miejscowych uważana za nieszkodliwą wariatkę. Nawet gdy jej zwłoki zostaja któregoś dnia odnalezione w miejskim stawie, mieszkańcy przyjmują to za zwyczajny wypadek. Ale nie Megan, która wie, że jej pacjentka panicznie bała się wody i sama za żadną cenę nie zbliżyłaby się do stawu...

wiejskifilozof | 2013-06-10

To dobra książka.Ma fajny rys kryminalny.Opis małego miasteczka.Do tego dochodzi wątek obyczajowy.Jednak mieszkańcy wydają się być troszkę zbyt papierowi i czasem obojętni na to co się dzieję wokół nich.

Zuzanna | 2012-12-01
Przeczytana: 28 listopada 2012

Dziwna książka. Sama nie wiem do końca czy dobra czy jednak zła. Co wiem na pewno, to to, że pani Masters lubi swe bohaterki wplątywać w dziwne, niewygodne związki z mężczyznami.
Co mnie drażniło, to dość oporne tempo akcji,choć bohaterowie mieli mieć rozbudowane osobowości, byli raczej jednowarstwowi, no ale dobrnęłam do końca i w sumie jestem zadowolona. :)

Henioo | 2013-09-17
Przeczytana: październik 2011

Doktor Megan Banesto mieszka w Llancloudy, małym miasteczku w Walii, gdzie ma swoich pacjentów. Jedna z pacjentek, Bianca Rhys, chora na schizofrenię, ginie w dość niejasnych i tajemniczych okolicznościach, utopiona w małym stawie (błotnistym bajorku). Bianca jednak nigdy sama nie weszłaby do wody, więc Megan nabiera podejrzeń i zaczyna swe własne, prywatne śledztwo. Dowiaduje się, że na przełomie ostatnich kilkudziesięciu lat było jeszcze kilka przypadków tajemniczych zaginięć i śmierci...
Megan na końcu dochodzi do miejsca, gdzie wszystkie zwłoki są przechowywane, jednak za nią wchodzi tam również morderca, Mervyn Jones, stary mieszkaniec Llancloudy, który okazuje się psycholem, który zabija z nienawiści.
Taka sobie...

lipka02 | 2015-01-18

Jacy bohaterowie taka książka. Główna bohaterka tej książki to nudna i smutna lekarka,próbująca rozwikłać śmierć szalonej schizofreniczki. Kobieta utopiła się w błotnistym bajorku chociaż nie nawidziła wody.Policja i mieszkańcy twierdzą,że był to nieszczęśliwy wypadek.Tylko jedna osoba-właśnie zraniona przez los lekarka uważa inaczej.

Akcja rozgrywa się w małym miasteczku,gdzie nuda wygląda z każdego kąta.Podobnie jest i w książce.Bohaterowie tacy sztywni i bezbarwni,główna bohaterka działała mi mocno na nerwy. Książki nie polecam,szkoda na taki kryminał czasu. https://www.facebook.com/Swiatksiazkii

Migori | 2011-10-27
Przeczytana: 27 października 2011

To moja pierwsza książka tej autorki. Chętnie sięgnę po innej jej tytuły.

ant_07 | 2016-10-07
Aleksandra S | 2016-04-13