Rzecznik prasowy. Oczekiwania i możliwości. Perspektywa teoretyczna i praktyczna

Wydawnictwo: Difin
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki
LubimyCzytać

Rosnąca rola ekspertów w komunikacji skłania do refleksji. Teoretycznej – aby podjąć wy zwanie opisania nowych zjawisk – oraz praktycznej – aby przygotować profesjonalistów do skutecznych działań w przestrzeni komunikacyjnej. Książka obejmuje szeroki obszar ich działań – od praktycznych sugestii w zakresie współpracy z mediami, po teoretyczne aspekty miejsca...

Rosnąca rola ekspertów w komunikacji skłania do refleksji. Teoretycznej
– aby podjąć wy zwanie opisania nowych zjawisk – oraz praktycznej – aby
przygotować profesjonalistów do skutecznych działań w przestrzeni
komunikacyjnej. Książka obejmuje szeroki obszar ich działań – od
praktycznych sugestii w zakresie współpracy z mediami, po teoretyczne
aspekty miejsca i roli specjalisty public relations w organizacji. Ważną
część zajmują zagadnienia prawne oraz dyplomatyka firmowa. Całość składa
się na obraz dobrego specjalisty do spraw komunikacji, który sprawnie
buduje relacje ze światem zewnętrznym, a dla przełożonych i
współpracowników jest autorytetem i ekspertem. Także zawsze wówczas,
kiedy niełatwe jest znalezienie równowagi pomiędzy możliwościami, jakie
pozostają w zasięgu rzecznika prasowego, a oczekiwaniami organizacji,
którą reprezentuje.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Kasia | 2016-09-07
Przeczytana: 07 września 2016

Doskonała lektura dla wszystkich osób, które pracują w biurze prasowym bądź tez przygotowują się do roli rzecznika prasowego. Książka napisana jest niezwykle przystępnym językiem, znajduje się w niej wiele praktycznych wskazówek i przede wszystkim odpowiada na wiele pytań, które nasuwają się osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z media relations. Gorąco polecam!