Rozum kontra serce

Wydawnictwo: Novae Res
literatura piękna
Patricia

„TA POWIEŚĆ DZIAŁA SKUTECZNIEJ NIŻ NAJSILNIEJSZY ANTYDEPRESANT.” – Kasia „KOMPLEKSY? PO LEKTURZE JUŻ MNIE TO NIE DOTYCZY.” – Monika „TAK SIĘ ŚMIAŁAM, ŻE W ŚRODKU NOCY MĄŻ WYGONIŁ MNIE Z ŁÓŻKA.” – Magda Anna jest twardo stąpającą po ziemi, bezkompromisową policjantką. Singielka z wyboru, dzieli mężczyzn na przyjaciół, wrogów i ewentualnych partnerów na jedną upojną noc. Co się stanie, gdy...

„TA POWIEŚĆ DZIAŁA SKUTECZNIEJ NIŻ NAJSILNIEJSZY ANTYDEPRESANT.”
– Kasia

„KOMPLEKSY? PO LEKTURZE JUŻ MNIE TO NIE DOTYCZY.”
– Monika

„TAK SIĘ ŚMIAŁAM, ŻE W ŚRODKU NOCY MĄŻ WYGONIŁ MNIE Z ŁÓŻKA.”
– Magda

Anna jest twardo stąpającą po ziemi, bezkompromisową policjantką. Singielka z wyboru, dzieli mężczyzn na przyjaciół, wrogów i ewentualnych partnerów na jedną upojną noc. Co się stanie, gdy jednorazowy partner zapragnie czegoś więcej, a przyjaciel nagle zacznie budzić motyle w brzuchu?

Powieść „Rozum kontra serce” utrzymana jest w konwencji komedii romantycznej. Zdecydowanie więcej tu jednak zabawnych wpadek i niespodziewanych zwrotów akcji niż romantycznego trzymania się za ręce w blasku świec czy całusów pod rozgwieżdżonym niebem.

Co zwycięży? Rozsądek czy namiętność? I czy w ogóle rozum ma jakieś szanse w starciu z targanym emocjami sercem?

– Z czego rżycie?
– Anka obudziła się dziś u boku jakiegoś przystojniaka – wyjaśniła szwagierce Mariola.
– No, w końcu! – ucieszyła się Ola.
– Kiedy go poznamy?
– Nigdy. – Anna przybrała ponurą minę. – Zobaczył mnie w tych wielkich gaciach, co kazałaś mi kupić, powiedział do mnie „mamuśka”, a ja go zastrzeliłam…
– Anka! Opowiadaj mi tu dokładnie, a nie się wygłupiasz!
– Serio mówię. No, z wyjątkiem tego ostatniego.
– Nie wiem, z czego wy obie tak się cieszycie.– Aleksandra zdegustowała się. – Jeszcze trochę i Ance czwarty krzyżyk strzeli, a ona wciąż sama. – Odwróciła się w stronę szwagierki i dodała: – Zobaczysz, na starość nie będzie ci miał kto szklanki wody podać.
– A ja olewam wodę. Grunt, żeby szampana nie zabrakło!

źródło opisu: http://novaeres.pl

źródło okładki: http://novaeres.pl

Evia | 2019-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2019

Przewidywalna, spodziewałam się większej dawki śmiechu ale jednak takie sobie czytadło.😉

Daimonia Frey | 2018-07-22

Książka ma dużo śmiesznych elementów i dlatego jej nie odłożyłam, potrzebowałam się obśmiać jak norka... Ale treściowo kasy przewidywalna

Aellirenn | 2018-02-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 15 lutego 2018

Okładka zniechęcająca (a przynajmniej dla mnie) i potwierdzająca powiedzenie, żeby książki po okładce nie oceniać. Humor autorki trafił do mnie bardzo. Dwa razy popłakałam się ze śmiechu. I choćby dlatego warto przeczytać. Na chandrę idealna!

Nodoja | 2017-07-26
Przeczytana: 24 lipca 2017

Lekka, ze sporą dozą humoru. Można przeczytać w ramach rozrywki.

Daria587 | 2016-08-21

Najlepszy lekarstwo na nudę i doła. Śmiałam się do łez. Niby normalna a taka fajna. Polecam wszystkim niezdecydowanym!

Miłka Kołakowska | 2016-04-18
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 16 kwietnia 2016

Czy ktoś może poszukuje uśmiechu na własnej twarzy? Książka „Rozum konta serce” Joanny Kupniewskiej śpieszy z pomocą i gwarantuje pozytywny nastrój do ostatniej strony. Lekka fabuła skupia się na tym, co zdaje się najpiękniejsze w prawdziwej miłości. W końcu to nie człowiek ma gonić za uczuciem, to jego serce powinno porwać tam, gdzie ciało nie ma dostępu. Nie wierzycie, że miłość może dopaść każdego? Wertujcie strony, a szybko zmienicie zdanie.

Anna, która lata pierwszej młodości ma już za sobą, pogodziła się z rolą singielki, a jej myśli dalekie są od poszukiwania drugiej połówki. Po mocno zakrapianej imprezie sylwestrowej znajduje we własnym łóżku niespodziankę w postaci mało błyskotliwego Jacka. Kobieta nie chce mieć z mężczyzną nic wspólnego, ale los nie idzie w parze z jej oczekiwaniami i podsyła atletę dosłownie na siłę. Anna, która na co dzień pełni rolę bezkompromisowej policjantki, nie bierze zalotów mężczyzny na poważnie, a w zamian zaczyna odczuwać przyciąganie do...

Anna jest kobietę niezależną. Choć czy w obecnych czasach jest to możliwe? Nawet ją trafia w końcu starzała Amora, choć stara się zapierać rękoma i nogami przed wkraczającą powoli i boleśnie w jej życie miłością. Czy czterdziestoletnia policjantka, która za nic ma związki, uczucia i przywiązanie, podda się jej? Co się stanie, gdy grom trafi podwójnie i za Anną latać będą nie jeden, a dwa szczeniaki? Czy serce z lodu będzie w stanie się roztopić i otworzyć na nowe sympatie? Czy może posunąć się za daleko i żałować? Zapraszam do lektury!

Przyznam się, że od jakiegoś czasu zafascynowana jestem kryminałami. Jednak dobrze się składa, że lubię również od czasu do czasu zrobić sobie jakiś przerywnik i przyssać się do czegoś innego, odmiennego, przyjemniejszego niż wszechobecna śmierć i wina. I bardzo się cieszę, że taką właśnie przerwę wypełniłam tak przezabawną historią. Przy wielu momentach śmiałam się do rozpuku, aż bolał mnie brzuch, a współlokatorka patrzyła na mnie współczującym...

atraM | 2016-04-02
Na półkach: Przeczytane, Papierowe, Mam i JA
Przeczytana: 31 marca 2016

Powieść dla mamusiek i zdesperowanych czterdziestolatek.

Ania | 2016-03-29
Przeczytana: grudzień 2015

Super wciągająca!
Autorka Choszczeńska, cała akcja dzieje się w Choszcznie.

Rozum kontra serce to lekka i przyjemna lektura gwarantuje nam przeprawę przez zwykłe życie zabawnych ludzi. Możemy się przy niej odprężyć i zapomnieć o codzienności. Autorka stworzyła prozę idealnie pasująca na scenariusz komedii romantycznej, przyznaję szczerze, że chętnie zobaczyłabym przygody Anki, na dużym ekranie.
Więcej-> http://ksiazkomiloscimoja.blogspot.com/2016/03/czym-kierujesz-sie-w-zyciu-sercem-czy.html