Rozum kontra serce

literatura piękna
Novae Res
2015-01-01
2015-01-01
Komedia romantyczna singielka przyjaciel namietnosc

Już jestem wielbicielką autorki. Dla mnie 10 za mile spędzony czas, za humor, za całokształt

Przewidywalna, spodziewałam się większej dawki śmiechu ale jednak takie sobie czytadło.😉

Książka ma dużo śmiesznych elementów i dlatego jej nie odłożyłam, potrzebowałam się obśmiać jak norka... Ale treściowo kasy przewidywalna

Okładka zniechęcająca (a przynajmniej dla mnie) i potwierdzająca powiedzenie, żeby książki po okładce nie oceniać. Humor autorki trafił do mnie bardzo. Dwa razy popłakałam się ze śmiechu. I choćby dlatego warto przeczytać. Na chandrę idealna!

Czy ktoś może poszukuje uśmiechu na własnej twarzy? Książka „Rozum konta serce” Joanny Kupniewskiej śpieszy z pomocą i gwarantuje pozytywny nastrój do ostatniej strony. Lekka fabuła skupia się na tym, co zdaje się najpiękniejsze w prawdziwej miłości. W końcu to nie człowiek ma gonić za uczuciem, to jego serce powinno porwać tam, gdzie ciało nie ma dostępu. Nie wierzycie, że miłość może dopaść każdego? Wertujcie strony, a szybko zmienicie zdanie.

Anna, która lata pierwszej młodości ma już za sobą, pogodziła się z rolą singielki, a jej myśli dalekie są od poszukiwania drugiej połówki. Po mocno zakrapianej imprezie sylwestrowej znajduje we własnym łóżku niespodziankę w postaci mało błyskotliwego Jacka. Kobieta nie chce mieć z mężczyzną nic wspólnego, ale los nie idzie w parze z jej oczekiwaniami i podsyła atletę dosłownie na siłę. Anna, która na co dzień pełni rolę bezkompromisowej policjantki, nie bierze zalotów mężczyzny na poważnie, a w zamian zaczyna odczuwać przyciąganie do swojego przyjaciela Ajrona. Weterynarz ma jednak niezbyt chlubne doświadczenia miłosne, co również odstrasza kobietę. Który z panów okaże się tym jedynym i co wspólnego mają z tym kłusownicy?

Już pierwsze zdania wskazują, że nie jest to lektura wymagająca głębokich przemyśleń, a raczej swobodna proza, którą wystarczy się delektować. Lekki styl autorki zapowiada sympatyczną komedię z dużą porcją romantyzmu i właśnie taki ton utrzymuje się do ostatniej strony powieści. Joanna Kupniewska potwierdza, że potrafi zobrazować przedstawione sytuacje, dzięki czemu książka może stanowić idealny materiał na produkcję filmową. Czytelnik bawi się razem z bohaterami, a jego wyobraźnia podsuwa kolejne wizje wspólnego udziału w opisywanych wydarzeniach.

Cała recenzja na stronie: http://www.mozaikaliteracka.pl/2016/04/rozum-kontra-serce-joanna-kupniewska.html

Anna jest kobietę niezależną. Choć czy w obecnych czasach jest to możliwe? Nawet ją trafia w końcu starzała Amora, choć stara się zapierać rękoma i nogami przed wkraczającą powoli i boleśnie w jej życie miłością. Czy czterdziestoletnia policjantka, która za nic ma związki, uczucia i przywiązanie, podda się jej? Co się stanie, gdy grom trafi podwójnie i za Anną latać będą nie jeden, a dwa szczeniaki? Czy serce z lodu będzie w stanie się roztopić i otworzyć na nowe sympatie? Czy może posunąć się za daleko i żałować? Zapraszam do lektury!

Przyznam się, że od jakiegoś czasu zafascynowana jestem kryminałami. Jednak dobrze się składa, że lubię również od czasu do czasu zrobić sobie jakiś przerywnik i przyssać się do czegoś innego, odmiennego, przyjemniejszego niż wszechobecna śmierć i wina. I bardzo się cieszę, że taką właśnie przerwę wypełniłam tak przezabawną historią. Przy wielu momentach śmiałam się do rozpuku, aż bolał mnie brzuch, a współlokatorka patrzyła na mnie współczującym wzrokiem, dopóty sama nie wyrwała mi lektury i nie zatopiła w niej swoich spragnionych dobrej literatury ząbków.
Niestety były momenty, kiedy fabuła mnie nudziła. Myślę, że przyczyna nie tkwi w słabej akcji, lecz w moim przyzwyczajeniu do dynamicznego działania bohaterów w książkach.
A teraz przejdę do bohaterów książki. Moje serce od początku skradła główna bohaterka. Ze swoim ciętym językiem i dobrą ripostą upiększała mi mój dzień. Solidaryzowałam się z nią i miałam wielką ochotę bardzo często przybić jej piątkę za tak dobre teksty. Z drugiej jednak strony było mi jej żal, bo czym jest człowiek bez miłości? A człowiek, który jej pragnie, lecz za bardzo się boi? A nie ukrywając, była z niej niezła babka, dlatego szkoda, by tak się marnowała, uciekając gdzie pieprz rośnie przed uczuciami.
Swoim kurzym móżdżkiem rozbawiał mnie również Jacek, który jest na drugim miejscu w drodze do mojego serca! Gdyby nie on, to mogłabym się trochę nudzić! Z pewnością nie byłaby to tak dobra opowieść!
Ostatnie, choć wcale nie gorsze miejsce zajmuje Hania, siostrzenica Anny, która jest nad wyraz mądrą dziewczynką, wszędzie wsuwającą swój nosek!
Jednak czym byłaby powieść bez czarnego charakteru? I tu bezapelacyjnie wygrywa wydra! Kiedy tylko widziałam ją w tekście, to na usta cisnęły mi się brzydkie słowa. Całe szczęście naszej bohaterce nawet ona nie straszna! Znajduje mnóstwo sposobów, by naszą lalunię doprowadzić do białej gorączki! I za to podziwiałam ją najbardziej. Mimo przeciwności losu zawsze znajdzie jakieś wyjdzie. No, może do czasu.
Książkę polecam tak jak i sobie- w przerywnikach pomiędzy poważniejszymi lekturami! To właśnie ona rozładuje napięcie i rozweseli jak mało która! Jeśli więc nie wiesz co ze sobą zrobić, smutek pożera Ci radość z życia, kompleksy niszczą Twoją duszę, to weź książkę do ręki i zanurz się w tej historii, która z romantycznością nie ma tak dużo wspólnego jak przede wszystkim z komedią!

Recenzja znajduje się również na www.zksiazkadolozka.blogspot.com

Najlepszy lekarstwo na nudę i doła. Śmiałam się do łez. Niby normalna a taka fajna. Polecam wszystkim niezdecydowanym!

Pozytywna książka, którą czyta się szybko.

Pozytywna książka, którą czyta się szybko.

Lekka, ze sporą dozą humoru. Można przeczytać w ramach rozrywki.

Lekka, ze sporą dozą humoru. Można przeczytać w ramach rozrywki.

Kontynuacja książki Dysonanse i harmonie. Jak zawsze nie zawiódł mnie humor bohaterów i zabawne sytuacje 😁 dziękuję i proszę o więcej 🤩

Joanna Kupniewska Rozum kontra serce Zobacz więcej