Trzy światy

Novae Res
2021-09-23
2021-09-23
9788382195101

Przyjemna, ciepła, zarówno cieszy jak i wzrusza.

Przyjemna, ciepła, zarówno cieszy jak i wzrusza.

Śmiech to zdrowie...
Po przeczytaniu tej książki moje zdrowie podniosło się z kolan:)

"Trzy kobiety, Trzy osobowości, Trzy historię. I jeden adres. "

Trochę szalona, za to miła dla czytelnika powieść o przeciwnościach losu, które można pokonać gdy mamy przy boku kogoś kto nas lubi czy kocha.
Trzeba mieć tylko pomysł na siebie i swoje dni, a czasem na tego kogoś kto nas potrzebuje.

Zabawna, trochę nostalgiczna powieść obyczajowa o życiu.
Zderzają się trzy pokolenia kobiet, które wbrew logice i lat znajdują wspólny język.
Jest trochę wspomnień(Salomea)- pozwalają zrozumieć bohaterkę.
Jest odrobina nieporozumień- wyjaśniona😀

Na każdej stronie tętni życie.
Smutki, radości. Bycie razem.

Jestem bardzo zadowolona z poznania pióra Autorki.
Połączyła momenty trudne z lekkimi tworząc ciekawą opowieść o zawiłościach losowych.

Polecam.

empikgo e-book

Śmiech to zdrowie...
Po przeczytaniu tej książki moje zdrowie podniosło się z kolan:)

"Trzy kobiety, Trzy osobowości, Trzy historię. I jeden adres. "

Fantastyczna książka. Miałam dość horrorów, kryminałów oraz trillerów trzymających w napięciu. Potrzebowałam książki, która jest ciepła, empatyczna i daje wiarę w dobro drugiego człowieka. Pokaże, że dobre słowo, czy bezinteresowny uśmiech może zasiać dobro, które rozkwitnie.
Trzy kobiety, trzy pokolenia, trzy różne światy, a potrafiły spojrzeć w jedną stronę, podarować sobie wiele ciepła, życzliwości i wspierać się nawzajem.
Przesympatyczna książka, którą przeczytałam z ogromną przyjemnością, aż mi było żal, że się skończyła.

Trzy światy to książka o trzech kobietach i trzech różnych charakterach i temperamentach. Fabuła bardzo życiowa i ciekawa. Pokazuje, że życie nie jest do końca takie jakie sobie wymarzyliśmy, a często rzucane kłody pod nogi potrafią skutecznie zniechęcić do własnych marzeń.

IG: Czytomanka

👉Bardzo fajna, ciekawa, pełna poczucia humoru książka! Entuzjastyczna, która pokazuje różne oblicza życia, decyzji podejmowanych i marzeń, do których trzeba dążyć. Styl autorki jest lekki przez co książkę czyta się bardzo szybko!

👉Idealna książka na jesień! Ciężko się od niej oderwać, książka jest niezwykle pozytywna i optymistyczna. Kobiety po raz kolejny udowadniają, że mimo przeciwności losu potrafią dążyć do swojego!

❗Ocena: 8/10

IG: Czytomanka

👉Bardzo fajna, ciekawa, pełna poczucia humoru książka! Entuzjastyczna, która...

Trzy kobiety w różnym wieku o odmiennych temperamentach i przeciwstawnych poglądach! Z zupełnie innych pokoleń – dzieli je wszystko, lecz łączy wspólna kamienica. Co może pójść nie tak? Czy rzeczywiście, w ich przypadku przeciwności się przyciągną? A może powstanie z tego niebezpiecznie wybuchowa mieszanka? "Trzy światy" autorstwa Joanny Kupniewskiej to entuzjastyczna powieść o życiu. Takim, które nie zawsze jest jak to wymarzone. Jednak bez względu na przeciwności losu, warto zadbać o siebie! Musi jedynie znaleźć się ktoś, kto poda pomocną dłoń.

Salomea to emerytowana już śpiewaczka operowa, kolokwialnie "osiedlowa jędza" patrząca na wszystkich z góry. Majka natomiast to zdesperowana rozwódka wciąż tęskniąca za wiarołomnym eksmężem, no i Kaja – zbuntowana nastolatka z głową pełną przerażających i szalonych pomysłów! Czy przedstawicielki trzech całkowicie odmiennych światów znajdą wspólny język? Czy odwieczny konflikt pokoleń, gdzie niekoniecznie można znaleźć obopólne zrozumienie, może przerodzić się w stosunki pełne empatii, a co więcej przyjaźń? Pamiętaj, by nie oceniać książki po okładce, bo tutaj wszystko może się zdarzyć!

Już od pierwszej strony ujęło mnie pełne humoru i entuzjazmu podejście autorki do powieści! Nie dość, że przekazuje ona dużo wartości związanych z odwieczną odmiennością i relacjami międzyludzkimi, to w dodatku jest pełna zwrotów akcji i emocji, które aż wylewają się z malutkich, drukowanych literek. Ani na moment nie zwątpiłam w autorkę, czytając opis tytułowej książki, lecz muszę przyznać, że zostałam w stu procentach pozytywnie zaskoczona! Joanna Kupniewska, kreując całkowicie odmienne charaktery, sprawia, że żadnej postaci nie da się nie polubić! W dodatku bardzo racjonalnie i starannie podchodzi do podjętego w treści tematu. Jestem zaabsorbowana jej lekkim piórem i umiejętnością zabrania czytelnika w pełen akcji oraz oryginalności świat, gdzie wszystko może się zdarzyć!

Jest to na pewno idealna książka na ówczesne, długie październikowe wieczory. Od historii nie można oderwać się ani na moment! Z własnego doświadczenia wiem, że raczej połyka się ją w całości. Powieść nie tylko pokazuje losy naszych głównych bohaterek, lecz również realny świat, gdzie niestety na każdym kroku spotyka się przeciwności losu. Mimo że książka prawie w każdym fragmencie rozbawia do łez, nie zabraknie też ujmujących i chwytających za serce fragmentów, które bezlitośnie wprowadzają w zadumę. Niby prosta, oczywista wręcz obyczajówka na zrelaksowanie się i odpoczęcie od codziennych obowiązków, a ma w sobie coś o wiele więcej – oczywistą prawdę, która wciąż nie jest przez wszystkich dostrzegana.

Nie wydaje mi się, by powieść miała jakieś wady. Przyznam, że w niektórych fragmentach opisowych troszeczkę przysypiałam, lecz to, co w tej powieści zostało zawarte, bezdyskusyjnie to rekompensuje.

Link do dalszej recenzji na blogu: https://www.czytelnika.pl/2021/10/trzy-swiaty-joanna-kupniewska.html?m=1

Zapraszamy też na naszego bookstagrama - @tzczytelnika <3

Salomea w młodości była znaną śpiewaczką operowa, dziś jest zgorzkniałą staruszką, która lubi obserwować sąsiadów przez okno, powierzchowinie przy tym ich oceniając.
Majka pracuje w domu jako korektor powieści, jest rozwódką, wychowującą nastoletnią córkę, szuka prawdziwej i szczerej miłości.
Kaja to nastolatka z głową pełną pomysłów, bardzo dojrzała jak na swój wiek, uwielbia wraz ze swoimi przyjaciółmi urządzać czelendże.
Czy trzy różne kobiety z trzech różnych pokoleń są w stanie się ze sobą dogadać?

Nie spodziewałam się, że książka "Trzy światy" skradnie moje serce. Jest to ciepła obyczajowka, którą nie chciałam odkładać ani na chwile i z którą miło spędziłam te dwa październikowe wieczory. Książka ta momentami rozbawia, ale nie zabraknie również takich momentów w których z oczu może popłynąć nie jedna łza. Każda z postaci kobiecych wprowadza coś fajego w tą historię, najbardziej polubiłam najmłodsza z nich czyli Kaje. Z pewnością jej postawa, może być godnie naśladowana przez dzisiejszą młodzież. Takie historie, aż chce się czytać :) Teraz zostało mi tylko sięgnąć po inne książki autorki, mam nadzieję, że również spodobają mi się jak ta powieść.

Kaja to nastolatka z głową pełną pomysłów, bardzo dojrzała jak na swój wiek,...

"Trzy światy" to książka widziana z perspektywy trzech kobiet mieszkających w pewnej kamienicy. Salomea to emerytowana śpiewaczka operowa, osiedlowy monitoring, który zna wszystkich jak najlepiej. Starsza pani, która ocenia ludzi z perspektywy jednego spotkania. Majka świeża rozwódka szukająca nowej miłości. Kobieta posiadająca najlepszą przyjaciółkę pod słońcem, która zawsze służy pomocą. I Kaja - dojrzała nastolatka, z mnóstwem pomysłów, która wolny czas spędza z dwójką przyjaciół na czelendżach lub z ukochanym psem Okruszkiem. Każda z tych kobiet poszukuje czegoś w życiu. Jedna miłości, druga samej siebie, a trzecia zrozumienia. Nagle wszystkie trzy za sprawą przypadkowej plotki stają się sobie bliskie.

Książka idealna na jesienne posiadówki z herbatą pod kocem. Jest to ciepła powieść o kobietach, które teoretycznie powinien dzielić konflikt pokoleń. Lektura uderza swoją autentycznością. Mamy zgorzkniałą starszą panią, taką typową sąsiadkę, która o wszystkich ma swoje zdanie, wszystko wie najlepiej, przez co nie da się jej lubić. Mamy rozwódkę, która pracuje w domu. Jeśli z niego wychodzi to z przebojową przyjaciółką. Do tego dochodzi brak zaufania do innych mężczyzn, bo ten potencjalny również może zranić. I w końcu mamy nastolatkę z wiadrem pomysłów, przesadnie dojrzałą, bo widzi różne ważne problemy społeczne. I mimo tych różnic jakie mamy wśród bohaterek, to książka ta jest lekka i przyjemna w odbiorze. Autorka zadbała swoim stylem o dobrą rozrywkę. Było w tej książce dużo humoru, zwłaszcza wtedy, gdy Majka widywała się z przyjaciółką. Była też chwila na refleksję, dzięki wspomnieniom pani Salci, dzięki którym mogliśmy zrozumieć zachowanie staruszki. Były intrygi, był smutek i łzy śmiechu.

Fabuła książki jest spokojna. Nie ma tutaj zrywów akcji. Czasem mamy jakieś retrospekcje, ale bardzo rzadko. Książka napisana raczej z perspektywy życia tu i teraz. Prócz wyrazistych kobiecych postaci, mamy tutaj jeszcze wyrazistego bohatera płci męskiej. Jest nim Doman. Nie powiem liczyłam na coś innego w związku z jego i Majki relacją. Była to moja pierwsza powieść tej Autorki, która spodobała mi się. Autorka ma lekkie pióro, które bardzo lubię w takich obyczajówkach. Powieść czasem mnie wzruszyła czasem rozbawiła do łez. Nie powiem, ale fajnie byłoby poczytać jeszcze o losach Majki, którą bardzo polubiłam.

Książkę przeczytałam dzięki współpracy z Wydawnictwem Novae Res.

Oj, długo czekałam na tę książkę i powiem, było warto! Trzy światy, trzy historie zgrabnie połączone w jedną, pełną emocji opowieść. Jak to u P. Kupniewskiej, pierwsze skrzypce grają panie, choć i panowie nie są tu tuzinkowi. Bohaterki powieści to: Majka, kobieta z pechem do facetów, jej córka Kaja, kolorowa niczym rajski ptak i wiekowa Salomea. Przyznam, że z tą ostatnią miałam na początku pewien problem, lecz już po kilku odsłonach Autorka wywaliła mi taki cios prosto w twarz, że wręcz połykałam kolejne strony, aby dowiedzieć się co będzie ze starowinką dalej. Powieść napisana lekkim, żywiołowym stylem. Z niektórych dialogów i sytuacji śmiałam się w głos. Inne sceny budziły odwrotne emocje. Epilog- wisienka na torcie!
Bardzo polecam!

O KOBIETACH DLA KOBIET Z HUMOREM...

Powieść "Trzy światy" Joanny Kupniewskiej otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. i muszę przyznać, że książka okazała się świetna nie tylko na jesienną słotę, ale na każdą pogodę i porę roku. Lekka, łatwa i przyjemna na pewno poprawi nastrój, ale uwaga: chwilami jej lektura może wywołać niekontrolowane salwy śmiechu.

Majka jest czterdziestoletnią kobietą po rozwodzie, której życie uległo diametralnej zmianie. Jest korektorką, pracuje w wydawnictwie i stara się być jak najlepszą matką dla nastoletniej Kai, która kończy podstawówkę i zdaje egzaminy do szkoły średniej. Bohaterkom dzielenie towarzyszy pies Okruszek, który jest... ogromnym dogiem arlekinem. W tej samej kamienicy po sąsiedzku mieszka Salomea Białobrzeska - ekscentryczna starsza kobieta, emerytowana śpiewaczka operowa, która zyskała sobie przydomek "Hrabini". Losy tych trzech kobiet o odmiennych temperamentach i przekonaniach, reprezentujących różne pokolenia splatają się ze sobą w dość nieoczekiwany sposób. Okazuje się, że odrobina dobrej woli, uśmiechu i empatii oraz wyciągnięta przyjazna dłoń mogą całkowicie odmienić życie bez względu na to, czy mamy lat kilkanaście, czterdzieści, czy osiemdziesiąt.

Majka zaimponowała mi swoją mądrością życiową, cierpliwością i konsekwencją w wychowaniu córki - mądrej i przedsiębiorczej młodej kobiety. Uwielbiam jej sposób bycia, poczucie humoru i gotowość do pomocy. Kaja to szalona nastolatka, której głowa pełna jest ideałów. Jej czelendże z jednej strony generują zabawne sytuacje, które niejednokrotnie kończą się na policji, a z drugiej uświadamiają nam wagę poruszanych problemów. Salomea od wielu lat samotnie żyje na świecie izolując się od otoczenia. Jej jedyną rozrywką jest słuchanie arii operowych, granie na pianinie oraz... przesiadywanie w oknie i dyskretne obserwowanie otoczenia. Współczułam jej, nie zazdrościłam tego odosobnienia, tym bardziej gdy poznałam traumatyczne wydarzenia z przeszłości bohaterki. Wymieniając postaci nie możemy zapomnieć o Jolce - przyjaciółce Majki, kobiecie, bez której ta historia na pewno nie byłaby taka nietuzinkowa i intrygująca. A policjant Doman Piast, który gorliwie odprowadza Kaję do domu po niemal każdej społecznej "akcji" to taka przysłowiowa wisienka na torcie...

Powieść jest lekka i odprężająca, ale nie pozbawiona tematów ważnych i ponadczasowych. Są chwile kiedy lekturze towarzyszy gromki śmiech, ale są też momenty smutne, gorzkie i wcale nie zabawne - jak to w życiu. Autorka stworzyła opowieść o kobietach i dla kobiet. Życie pisze dla każdego inny scenariusz, nie koniecznie zgodny z naszymi preferencjami, a my musimy to zaakceptować. Nigdy nie wiemy kto i kiedy stanie na naszej drodze, ale zawsze powinniśmy być gotowi do pomocy. Wyciągnięta dłoń i uśmiech na twarzy nic nie kosztują, a mogą zdziałać tak wiele...

Autorka ma lekkie pióro, ciekawie rozwija wątki i tworzy fantastyczne, inteligentne dialogi. Umiejętne połączenie tego co zabawne, z tym co poważne zaskoczyło mnie bardzo na plus. Z przyjemnością sięgnę po kolejną książkę pani Joanny Kupniewskiej, a będzie to "Rozum kontra serce" - powieść, która już od jakiegoś czasu czeka na półce mojej biblioteczki na przeczytanie. Już nie mogę się doczekać. A tymczasem polecam serdecznie "Trzy światy", Naprawdę warto!

O KOBIETACH DLA KOBIET Z HUMOREM...

Majka...

Pani Joanna Kupniewska ujęła mnie stworzoną opowieścią, ciepłą, wzruszającą, którą przeczytałam targana wieloma emocjami o różnym zabarwieniu. Autorka zawarła w jednej książce kilka historii połączonych zgrabnie w jedną całość. Początkowo poszczególne wątki biegną obok siebie, by za chwilę stopniowo spotykać się ze sobą, zgrabnie wnikających w swoje światy, przeplatających się i współistniejących, by razem płynąć przez kolejne karty tej wciągającej, zabawnej, ale też i przejmującej historii.

„Trzy światy” to bardzo dobrze napisana opowieść o ludzkich losach, codziennych wyborach, ale też o nieprzewidywalności tego, co może nas spotkać. Opowieść o życiu, z jego radościami, smutkami, dramatami, w którym jest miejsce na łzy, śmiech, nostalgię, ale też miejsce na miłość i przyjaźń. Przyjaźń nie tylko między młodymi ludźmi, ale też między osobami pochodzącymi z dwóch różnych pokoleń i czasów. Autorka pokazuje, że przy odrobinie życzliwości, miłości i empatii można całkowicie zmienić nie tylko swoje życie, ale też innych.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/10/912-trzy-swiaty.html

• Audiobooki