Tadż Mahal

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
6 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

Jest to opowieść o uczuciu, które zawładnęło dwojgiem młodych ludzi. Ona jest francuską piosenkarką, on amerykańskim korespondentem w ogarniętym wojną Iraku. Niezwykła siła pchła ich ku sobie, pomimo dzielących ich różnic w ocenie współczesnego świata i tajemnicy skrywanej przez jedno z nich.

E-MA | 2014-03-15
Przeczytana: 12 marca 2014

Pisząc tą opinię mam nadzieję, że po jej przeczytaniu kolejne osoby sięgną po tą lekturę, ponieważ jest warta przeczytania. Opowieść o dwóch odmiennych charakterach głównych bohaterów, których połączyło uczucie. Wątek miłosny przeplatany z drastycznymi opowiadaniami o przebiegu wojny w Iraku. Czasami wstrząsające momenty konfliktu zbrojnego, w którym giną także niewinni cywile. Zwłaszcza pod koniec książki. Rozczarowało mnie trochę zakończenie, dlatego odejmuję gwiazdkę. Chyba że byłaby druga część dotycząca wojny w Afganistanie. Nie rozumiem opinii, dlaczego ktoś czytając tę książkę ma wrażenie, że pisało ją dziecko? To musiałoby być raczej zdolne dziecko.

Katiusza | 2012-06-14

Baaaardzo słaba książka,czułam się czasami jakby napisała ja nawiedzona nastolatka.

summer_disease | 2011-12-20
KamilaAnia | 2013-06-02