Kino, wehikuł magiczny. Przewodnik osiągnięć filmu fabularnego. Podróż pierwsza 1913-1949

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
kino, kino światowe, historia kina

Świetny przegląd filmów, które powstały w latach 1913-1949. Autorzy przedstawiają najlepsze wg nich produkcje światowego kina. Układ chronologiczny. Każdy tytuł opatrzony jest dokładną informacją o twórcach, krótkim omówieniem. Książka, pierwsza z serii, ma również świetne indeksy - nazwisk i tytułów.

źródło opisu: opis własny

Marysieńka | 2011-10-08

"Kino, wehikuł magiczny" napisali panowie Adam Garbicz i Jacek Klinowski a wydało Wydawnictwo Literackie w Krakowie. W roku 1981 wyszedł 1 Tom dotyczący lat 1913 - 1949. Niedługo potem wydany zoostał tom 2, czyli Podróż druga - a dotyczący lat 1950 - 1959. Powstały też dwa kolejne Podróż 3 i Podróż 4 a prezentacja filmów zakończyła się na roku 1973. Posiadam tylko dwa pierwsze i sięgam do nich wówczas, gdy chcę poczytać o jakimś starym dziele. Autorzy prezentują latami listy kolejno wchodzących na ekrany filmów, które wniosły wkład w rozwój kinematografii. Podane tu są daty premier, autorzy scenariuszy, reżyserzy, odtwórcy ról a każdy prezentowany film opatrzony jest opisem, rodzajem recenzji, który ma nam przybliżyć odbiór dzieła. Polecam.

Lucyna | 2013-12-08

Chcę przeczytać