Encyklopedia kina

Wydawnictwo: Biały Kruk
83-88918-33-8
historia kina, film, filmoznawstwo
ewwa

Pierwsza encyklopedia kina przygotowana przez polskich autorów. Redaktorem wydania jest Tadeusz Lubelski. Rzetelnie opracowane hasła - pojęcia, biogramy reżyserów, aktorów... Każdy kinoman znajdzie w tej publikacji niezliczoną ilość przydatnych informacji. Duża ilość zdjęć, kredowy papier. Hasła opracowali specjaliści. Profesor Lubelski czuwał nad wszystkim.

Roman Dłużniewski | 2016-12-06

Najwybitniejszy w Polsce specjalista od kina napisał encyklopedię. To prawdziwa kopalnia wiedzy. Dla każdego kinomana. Oczywiście, jak zawsze w takich przypadkach, ktoś może wybrzydzać, że jest ten a tamtego nie ma. To nieuniknione. Ale Encyklopedię Kina Tadeusza Lubelskiego polecam z czystym sumieniem!

aha | 2013-12-08
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, Film